• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 تئودور فونتانه

تئودور فونتانه

Theodor Fontane

نقل قول روز:

"كسی كه می‌خواهد خلاق باشد، باید بانشاط باشد."

فونتانه, تئودور; Theodor Fontane - نويسندۀ آلمانی - 1819-1898 - زندگینامه

Share on facebook

لئوناردو داوینچی

 لئوناردو داوینچی
داوینچی; لئوناردو
Leonardo da Vinci
هنرمند ایتالیایی
تاریخ تولد - وفات: 1519 - 1452

لئوناردو داوینچی در 15 آوریل 1452 در روستای وینچی از تبعات فلورانس به دنیا آمد. او فرزند نامشروع یک مرد ثروتمند به نام پیرو فرانسیسو دی انتونیو داوینچی و یک زن دهقان به نام کاترین بود. در مورد دوران کودکی لئوناردو اطلاعات زیادی در دست نیست. او 5 سال اول زندگی خود را در نزد مادرش گذراند. سپس از 1457 نزد خانوادهٔ پدرش زندگی کرد.

لئوناردو تحصیلات ابتدایی را در مدرسۀ دهکدۀ محل سکونتش گذراند، اما در مدرسه چندان موفق نبود و در عوض شور و هیجان زیادی نسبت به طبیعت نشان می‌داد. او به صورت غیر رسمی هندسه و ریاضیات را نیز آموخت. بالاخره او را به هنرکده‌ای در فلورانس فرستادند تا نزد آندرئا دل وروکیو که نقاش و پیکرتراش بود، آموزش ببیند. در آنجا با رموز فنی کارهای ریخته‌گری و فلزی آشنا شد و آموخت که چگونه با مطالعه و مشاهدۀ دقیق مدل‌های برهنه و پوشیده، تابلوها و تندیس‌هایی را خلق كند. بسیاری از نقاشان و پیکرتراشان برجسته از هنرآموزان کارگاه وروکیو بودند، ولی لئوناردو بسیار با استعداد بود به گونه‌ای که در هفده سالگی در کار پیکر تراشی و سایر امور مربوط به آن به استاد ماهری تبدیل شده بود. همچنین به پژوهش درباره گیاهان و جانوران مختلف پرداخت تا بتواند از آنها در تابلوهایش استفاده کند؛ به علاوه دانش گسترده‌ای در باره نورشناسی، ژرفا نمایی و استفاده از رنگ‌ها کسب کرد. لئوناردو پس از اتمام آموزش به شهر میلان رفت.

داوینچی اواخر عمر خود را در شهر واتیکان ایتالیا، مکانی که رافائل و میکل آنژ در آنجا فعالیت داشتند، سپری كرد. در اکتبر 1515 فرانسیس اول پادشاه فرانسه میلان را به تسخیر خود درآورد. داوینچی در 1515 به خدمت فرانسیس درآمد و در خانه‌ای ییلاقی در کلوس لوس در نزدیکی اقامتگاه سلطنتی اقامت گزید. او سه سال پایانی عمر خویش را به همراه ملزی شاگردش در آنجا گذرانید و حقوقی معدل هزار اسکودی دریافت می‌کرد.

لئوناردو داوینچی در 2 ماه مه 1519 در آمبواز فرانسه از دنیا رفت.

آثار: شام آخر، مونالیزا، تعمید مسیح، یحیای تعمید دهنده

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物