• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  دالای لاما

دالای لاما

Dalai Lama

نقل قول روز:

"علاقه داشتن به علایق دیگران، بهترین شكل رسیدن به خود است."

دالای لاما, ; Dalai Lama - رهبر معنوی تبتی - 1935 - زندگینامه

Share on facebook

ژان پل

  ژان پل
ژان پل;
Jean Paul
نويسندۀ آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1763-1825

یوهان پاول فریدریش ریشتر كه بعدها نام خود را به ژان پل تغییر داد، در 21 مارس 1763 در وونزیدل آلمان به دنیا آمد. پدرش آموزگار و نوازندۀ ارگ کلیسا اشتغال بود و از 1765 كشیش یودیتس و بعدها شوارتسنباخ شد. ژان پل علاوه بر تحصیل در مراکز آموزشی، به خودآموزی نیز پرداخت و در سن پانزده سالگی از دانش وسیعی درباره کتاب‌های مختلف برخوردار بود.

ژان پل در سال 1781 در رشتۀ الهیات دانشگاه لایپزیك ثبت نام كرد، اما علاقه‌ای به این رشته نداشت و نویسندگی را پیشۀ خود ساخت. در 1784 اعلام ورشكستگی كرد و دائم در حال فرار از دست طلب‌كاران بود. سرانجام به خانۀ پدری بازگشت.

موفقیت ادبی ژان پل در 1793 و با انتشار «مجمع مخفی» آغاز شد. او به دعوت شارلوته فون كالب كه بانوی بانفوذی بود، به وایمار رفت و در این شهر فرهنگی، به صور شایسته‌ای مورد استقبال قرار گرفت، ولی رابطۀ او با گوته و شیلر همچنان سرد باقی ماند. دوسال بعد ژان پل برای معرفی آثارش و این بار به عنوان یک نویسندۀ سرشناس راهی وایمار شد.

در مسافرتی كه به برلین داشت، با همسر آیندۀ خود، کارولینه مایر آشنا شد و در 1800 با وی ازدواج كرد. لوئیزه ملكۀ پروس از او خواست كه در برلین بماند. ژان پل در اكتبر 1800 به برلین نقل مكان كرد.

به تدریج موفقیت‌های او كم و كمتر شد و بالاخره در 1804 برلین را به مقصد بایرویت ترك كرد. در راه رسیدن به بایرویت، با هگل و هوفمان آشنا شد. در 1817 و به پیشنهاد هگل، دكتری افتخاری را از دانشگاه بایرویت دریافت كرد.

ژان پل در سال‌های آخر زندگی در اثر آب مروارید، بینایی خود را از دست داد.

ژان پل در 14 نوامبر 1825 در بایرویت از دنیا رفت.

آثار: تیتان، سن بلوغ، مجمع مخفی، مواعظ ایام پرهیز، هسپروس

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物