• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"جرج برنارد شاو به یک روزنامه‌نگار جوان فرانسوی که به مناسبت نود و چهارمین سال تولدش به او تبریک گفت و حالش را پرسید گفت: «بچه‌جان، در سن من حال آدم خوب است یا آدم مرده است.»"

ناشناس, ; - -

Share on facebook

دموکریت

  دموکریت
دموکریت;
Demokrit
فیلسوف یونانی
تاریخ تولد - وفات: 460-371 پيش از ميلاد مسيح

دموکریت در سال 460 پیش از میلاد مسیح آبدرا در تراس یونان متولد شد. او برای تحصیل دانش سفرهای بسیاری در سرزمین‌های شرقی و جنوبی کرد. مورخان احتمال می‌دهند که مدتی را در مصر به سر برده باشد و مسلم است که به ایران نیز سفر کرده بوده‌ است.

سپس به آبدرا بازگشت و با افکار لئوکیپوس آشنا شد. بعد به آتن سفر کرد. پیشتر در آتن از پروتاگوراس معاصر او با شوق بسیار استقبال شده بود، ولی دموکریت در مورد خود گفته است: «من به آتن رفتم و هیچ کس مرا نشناخت.» در آتن مدت‌ها به فلسفهٔ دموکریت توجهی نشد. برنت می‌نویسد:«روشن نیست که افلاطون از دموکریت اطلاعی داشته است، اما ارسطو او را خوب می‌شناخت.» دیوگنس لائرتیوس می‌نویسد که افلاطون چنان از دموکریت بدش می‌آمده که می‌خواسته همهٔ کتاب‌های او را بسوزاند.

دموکریت در یونان باستان به عنوان «فیلسوف خندان» معروف بوده‌است؛ زیرا بسیار بر ارزش شادمانی تاکید می‌‌کرده‌ است. دموکریت، هوادار مثبت‌اندیشی و بهره‌گیری متعادل از لذت‌ها و دوری از ریاضت بود. از این رو، نظام اخلاقی اپیکوری در حقیقت همان اخلاق دموکریت است.

دموکریت از بزرگترین فیلسوفان پیش از سقراط و ریاضیدانی پر توان بود. همچنین آثار بسیاری در زیست‌شناسی و موسیقی خلق کرد. اصل آثار دموکریت به دست ما نرسیده ‌است. از او صرفاً نقل قول‌هایی به جا مانده و دیوژن هم تنها عنوان چند اثر از آثار او را یاد کرده‌ است.

دموكریت در سال 360 پیش از میلاد مسیح از دنیا رفت.

آثار: قطعات، كیهان‌شناسی بزرگ، كیهان‌شناسی كوچك

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物