• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  از ژاپن

از ژاپن

نقل قول روز:

"اگر همیشه بهترین لباس خود را بپوشی، لباس مهمانی نخواهی داشت."

از ژاپن, ; - -

Share on facebook

مارسل رایش - رانیکی

 مارسل رایش - رانیکی
رایش - رانیکی; مارسل
Marcel Reich-Ranicki
منتقد لهستانی – آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1920

مارسل رایش – رانیکی، نویسنده و مشهورترین منتقد ادبی آلمان، در 2 ژوئیه 1920 در ووتسلاوک لهستان به دنیا آمده است. او تنها فرزند خانواده بود که به مدرسه رفت. پدرش که عاشق موسیقی بود و یک کارخانۀ مصالح ساختمانی داشت، ورشکست شد. بنابراین مارسل را نزد خویشاوندان ثروتمندشان در برلین فرستادند. او 1938 دیپلم گرفت. در دورانی که هم‌کلاسی‌های او به گردش‌های دست‌جمعی، تئاتر یا اپرا می‌رفتند، او غرق در مطالعه بود. تقاضای او برای نام‌نویسی در دانشگاه، به دلیل ریشه‌های یهودی خانواده‌اش رد شد. سپس او را به لهستان برگرداندند. در آنجا باید زبان را فرا می‌گرفت و به مدت یک سال کار هم نداشت. در همان جا هم بود که با همسر آینده‌اش، تئوفیلا لانگناز آشنا شد. در نوامبر 1940 او را به گتوی یهودیان فرستادند و در آنجا برای نازی‌ها کار اجباری می‌کرد. در همین دوران با نام مستعار نقد کنسرت می‌نوشت و عضو آرشیو زیرزمینی گتو شد. در ژوئیه 1942 قرار شد که یهودیان را به اردوگاه مرگ تربلینکا بفرستند. البته اعضای شورای یهودیان و همسران آنها مستثنی بودند. بنابراین رایش – رانیکی در همان روز با تئوفیلا ازدواج کرد. آن دو در 1943 زندگی پنهان خود را آغاز کردند.

پس از آزادی در لهستان بودند و ضمن یک سفر کاری در 1958 در آلمان ماندگار شد. از همان سال به عنوان منتقد ادبی در نشریۀ فرانکفورتر آلگماینن سایتونگ مشغول به کار گردید. در ضمن برنامه‌های ادبی تلویزیونی هم داشت. وی در حال حاضر در فرانکفورت زندگی می‌کند. همسرش در 2011 از دنیا رفت. پسرش هم پروفسور ریاضی در دانشگاه ادینبرو است.

رایش رانیکی جوایز زیادی را هم از آن خود کرده و چندین دکتری افتخار دارد. از جمله دکتری افتخاری دانشگاه اوپسالا، مؤسسۀ هاینریش هاینه، دانشگاه آگسبورگ، دانشگاه هاینریش هاینه در دوسلدورف و دانشگاه اوترشت. جایزۀ توماس مان، جایزۀ فرهنگی بامبی، مدال هرمان لویشنر، جایزۀ فرهنگی هسن، جایزۀ فریدریش هولدرلین و غیره.

آثار: زندگی ادبی در آلمان، وکلای مدافع ادبیات، زندگی من، یک بار دیگر گوته

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物