• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  از ژاپن

از ژاپن

نقل قول روز:

"اگر سه روز به سگی غذا بدهی، سه سال دیگر هنوز آن را فراموش نكرده است. اگر سه روز به گربه‌ای غذا بدهی، سه روز دیگر آن را فراموش كرده است."

از ژاپن, ; - -

Share on facebook

گرافیتی

  گرافیتی
گرافیتی;
Grafitti

تاریخ تولد - وفات:

دیوارنگاری یا گرافیتی، به تصویر کشیدن نقش‌ها، اشکال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگوها و کلمه‌ها بر روی دیوارها و یا هر مکان عمومی دیگری است که بتوان از آن به عنوان مکانی برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط‌کشی کردن استفاده کرد. دیوارنگاشته‌ها، می‌توانند هرگونه علامت‌گذاری‌ اعم از شکل‌های نوشتن ساده حرف‌ها تا نقاشی‌های استادانه باشند. دیوار نوشته‌ها از دوران باستان به عنوان مثال در یونان باستان، امپراطوری‌های رم، چین و ایران وجود داشته‌اند. لغت گرافیتی یا دیوارنگاری، از واژۀ گرافیو در زبان ایتالیایی مشتق شده ‌است که به معنی اثرگذاری سریع یا خط خطی است و ممکن است اصل این واژه به گرافایر به معنای نوشتن با قلم فلزی، در لاتین عامیانه باز گردد.

در دوران مدرن، دیوارنگاری، بیشتر با اسپری یا رنگ‌پاش و قلم مو انجام می‌شود. در بیشتر کشورها نقاشی کردن و یا کشیدن هر علامت و تصویری بر روی دیوارها و یا املاک متعلق به افراد بدون جلب رضایت آنان کاری غیرمجاز است و پیگرد قانونی دارد. برخی از اوقات، نقاشی‌ها و نوشته‌های روی دیوار، دربردارندۀ پیام‌های سیاسی، اجتماعی و حتی فرهنگی و در ضمن بسیار هم هنری است. شاید برای برخی افراد، کار هنری فقط هنگامی ارزشمند باشد که در یک نگارخانه یا نمایشگاه هنری در معرض دید همگان قرار گیرد، ولی برای کسانی که روی دیوارها نقاشی می‌کنند و می‌نویسند، حالتی اعتراض آمیز به خود گرفته ‌است. با این وجود گونه‌ها و سبک‌های متفاوتی از دیوارنگاری‌ با سرعت زیاد در حال تبدیل شدن به شکلی ویژه از هنر هستند. در حالی که بحث و گفت‌وگو در بارۀ ارزش آنها میان هواداران و مخالفانشان ادامه دارد.

هنر دیوارنگاری تاریخچه‌ای بسیار کهن و ریشه در سنگ‌نبشته‌های تاریخی غارها و کتیبه‌های باستانی نقاشی‌های دیواری دارد. در قرن بیستم و تقریباً هم‌زمان با جنگ دوم جهانی، مشاهدۀ درج نام و نشان گروه‌ها بر روی دیوارها تبدیل به امری عادی شد. در برخی مواقع این دیوارنگاری‌ها بسیار با دقت و هنرمندانه اجرا می‌شوند و سبک‌های متعددی به خود می‌گیرند. برخی از این آثار بار معنایی بیش‌تری را به دوش می‌کشند که ممکن است حاوی یک پیام اجتماعی یا سیاسی باشد.

در ایران دیوارنگاری به دو دسته تقسیم می‌شود: دیوارنگاری مردمی و دیوارنگاری حکومتی. دیوار نویسی‌های مردمی هم دو دسته است: تبلیغاتی و پیاده سازی طرح‌ها و اشکالی تقریباً جذاب. دیوارنگاری مردمی، بیشتر گویای مسائل سیاسی روز و مخالفت با سامانۀ حاکم و یا مربوط به تبلیغات مشاغل و آگهی‌هاست. دستۀ دوم در خدمت تبلیغات عقیدتی حاکم و نمایان ساختن برنامه‌های ایدئولوژیکی حکومت است.

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物