• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!
 باب هوپ

باب هوپ

Bob Hope

نقل قول روز:

"اگر بخواهی زنی را از آرزویش منصرف كنی، درست مثل این است كه بخواهی با دو دست، جلوی آبشار نیاگارا را بگیری."

هوپ, باب; Bob Hope - كمدين آمريكايی - 1903-2003 - زندگینامه

Share on facebook

بريژيت باردو

 بريژيت باردو
باردو; بريژيت
Brigitte Bardot
هنرپیشۀ فرانسوی
تاریخ تولد - وفات: 1934

بریژیت باردو در 28 سپتامبر 1934 در پاریس به دنیا آمده است. خانوادۀ او مرفه بود. پدرش علاوه بر ادامۀ تحصیل در رشتۀ مهندسی، نزد پدربزرگ بریژیت مشغول به کار بود. مادرش در 16 سالگی و در 1933 با پدر بریژیت ازدواج کرد.

باردو فعالیت هنری‌ خود را از سن نوجوانی و با رقص باله آغاز کرد. در کودکی همراه خواهر کوچکترش، مری ژان به کلاس رقص رفت و پس از چندی دورۀ تکمیلی آن را به پایان رسانید. در1947 در دورۀ 3 سالۀ کنسرواتوار ملی پاریس که تحت نظارت یوری نیازف روسی بود، پذیرفته شد. در 1949 مادرش او را به یکی از دوستانش به نام الن لازارف معرفی کرد. در 8 مارس 1950 عکس بریژیت بر روی مجلۀ اِل چاپ شد که مطالبش بیشتر در مورد زنان، زیبایی، بهداشت و سرگرمی است. کارگردانی به نام ژان بوایه که عکس را روی مجله دیده بود، از وی برای بازی در یک فیلم دعوت به عمل آورد. بنابراین باردو از 1952 و علیرغم میل والدینش، به بازیگری روی آورد. پس از بازی در 16 فیلم، در 1956 و با ایفای نقش «ژولیت هاردی» در فیلم «و خداوند زن را آفرید» به شهرت بین‌المللی دست یافت.

بریژیت باردو چهار بار ازدواج کرده است.

از 1973 و پس از کناره‌گیری از صنعت سینما، به انجمن‌های دفاع از حقوق حیوانات پیوست و به یکی از سرشناس‌ترین فعالان حقوق حیوانات تبدیل شد. در دههٔ 1990 به صراحت از سیاست‌های دولت فرانسه در قبال پدیدهٔ مهاجرت، اختلاط نژادی و حقوق مسلمانان انتقاد کرد که مشکلات قانوی زیادی برای او به همراه داشت.

فیلم‌ها: و خدا زن را آفرید،‌ حقیقت، تحقیر، زندگی خصوصی