• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 تامس بیچم

تامس بیچم

Thomas Beecham

نقل قول روز:

"مهم‌ترین چیز در موسیقی این است که با هم آغاز کنیم و با هم به پایان برسانیم."

بیچم, تامس; Thomas Beecham - رهبر كنسرت انگلیسی - 1879-1961

Share on facebook

جان لاک

 جان لاک
لاک; جان
John Locke
فیلسوف انگلیسی
تاریخ تولد - وفات: 1632-1704

جان لاک، فیلسوف و متفکر عصر روشنگری، در 29 اوت 1632 در رینگتون در نزدیکی بریستول به دنیا آمد. پدرش یک وکیل تجربی بود. در 1747 او را به مدرسۀ سنت‌ مینستر در لندن فرستادند. سپس از کریست چرچ دانشگاه آکسفورد پذیرش گرفت. لاک مطالعۀ آثار فلاسفهٔ معاصر مانند رنه دکارت را جذاب‌تر از مطالب کلاسیکی می‌دانست که در دانشگاه تدریس می‌شد. در 1656 مدرک لیسانس و در 1658 فوق‌الیسانس خود را گرفت. آنگاه در 1674 کارشناسی پزشکی گرفت. در همین دوران با دانش پزشکی در دانشگاه آکسفورد آشنا شد و با دانشمندان و متفکران برجسته‌ای مانند رابرت بویل، تامس ویلیس، رابرت هوک و ریچارد لوور همکاری کرد.

در 1666 با لرد اشلی کوپر آشنا شد که برای معالجهٔ عفونت کبد به آکسفورد آمده بود. سال بعد به خانهٔ شفتزیری در لندن رفت تا در آنجا به عنوان پزشک شخصی کنت مشغول به کار شود. در لندن، لاک به مطالعات پزشکی خودش تحت‌نظر توماس سیدنهام ادامه داد. تأثیر قابل‌ملاحظۀ سیدنهام بر تفکر فلسفی لاک، بعدها در تألیف نوشتاری در بارۀ درک انسان خود را نشان داد .

هنگامی که شفتزبری در سال 1672 صدراعظم شد، لاک درگیر سیاست گردید. با کنار رفتن شفتزبری در سال 1675 لاک هم دورانی را صرف سفر در مناطق مختلف فرانسه کرد و در 1679 و با بهبود وضعیت سیاسی شفتزبری به انگلستان بازگشت. در 1683 و به اتهام شرکت در دسیسه برای قتل شاه چارلز دوم، به هلند فرار کرد. در هلند فرصت نوشتن یافت و مقدار زیادی از وقتش را صرف کار دوباره بر روی «نامه‌ای در بارۀ تساهل» کرد. لاک تا پس از انقلاب باشکوه به وطنش بازنگشت. عمدۀ آثار لاک پس از بازگشت او از تبعید منتشر شد.

لاک تأثیر ژرفی بر فلسفۀ سیاسی، و به ویژه بر لیبرالیسم نوین گذاشت . مایکل زوکرت معتقد است که لاک با مطرح کردن جدایی دین از سیاست لیبرالیسم را پایه‌ریزی کرد. همچنین تأثیر زیادی بر ولتر گذاشت، به طوری که ولتر از او با عنوان «لاک خردمند» نام می‌برد. بحث‌های او در زمینهٔ آزادی و قرارداد اجتماعی، بعدها بر نوشتارهای الکساندر همیلتون، جیمز مدیسون، تامس جفرسون و سایر بینان‌گذاران ایالات متحدۀ آمریکا تأثیر گذاشت. لاک را می‌توان اولین شخصی خواند که ذهن مدرن داشته است. به این دلیل که او برخی از مسائل مهم در تفکرات پس از قرون وسطا را گردآوری کرد و آنها را در قالب یک چشم انداز واحد ارائه نمود. لاک اعتقاد داشت که تمام انسان‌ها مستعد پیشرفت هستند و پاسداری از حقوق و آزادی افراد تنها هدف قانونی حکومت است .

جان لاک در 28 اکتبر 1704 در اپینگ فارست ساسکس از دنیا رفت.

آثار: اندیشه‌هایی در بارۀ تعلیم و تربیت، عقلانیت مسیح چنان که از کتاب مقدس برمی‌آید، نامه‌ای در بارۀ تساهل

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物