• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 هری اس. ترومن

هری اس. ترومن

Harry S. Truman

نقل قول روز:

"اگر در واشنگتن به یك دوست نیاز داری، برای خود یك سگ بخر."

ترومن, هری اس.; Harry S. Truman - سیاستمدار آمریكایی - 1884-1972 - زندگینامه

Share on facebook

گاتفريد کلر

 گاتفريد کلر
کلر; گاتفريد
Gottfried Keller
اديب سوئیسی
تاریخ تولد - وفات: 1819-1890

گاتفرید کلر، نویسندۀ سوئیسی، در 19 ژوئیه 1819 در زوریخ به دنیا آمد. پدر او در 1824 و در سن 33 سالگی از دنیا رفت. مادرش در 1826 با سرپرست کارگاه خانوادگی‌شان ازدواج کرد و چند ماه بعد هم از او جدا شد. کلر تا دوازه سالگی به مدرسۀ مخصوص فقرا می‌رفت و بعد دو سال هم به یک شبانه‌روزی رفت که در آنجا زبان فرانسه و ایتالیایی هم تدریس می‌شد. در این زمان آموخت که از طریق نقاشی و نوشتن، منظور خود را بیان کند. در 1833 وارد مدرسۀ صنعتی شد. معلم زبان فرانسوی گاتفرید، علاقۀ او را به ادبیات فرانسه بیدار کرد. همچنین دون کیشوت را به زبان فرانسوی خواند که تا پایان عمر کتاب مورد علاقه‌اش باقی ماند.

کلر کار خود را با نقاشی منظره آغاز کرد، بعد به شعر سیاسی روی آورد و در نهایت زندگی خود را وقف ادبیات کرد. در 1840 ارثی به او رسید و توانست در آکادمی هنر پادشاهی مونیخ نام‌نویسی کند. در 1842 به دلیل فقر، مجبور به ترک مونیخ شد. چند نقاشی خود را فروخت تا بتواند مخارج بازگشت به خانه را فراهم آورد. در 1841 اولین مجموعه اشعار سیاسی او در زوریخ منتشر شد. در 1850 به برلین رفت و کار خود را به عنوان یک نویسندۀ مستقل آغاز کرد. ابتدا می‌خواست یک سال در آن شهر بماند،‌ ولی اقامت او پنج سال و آن هم از پرثمرترین سال‌های کاری او شد. همچنین در این دوران، تجربیاتی هم در تئاتر کسب کرد. در همین زمان، خیلی اوقات مهمان منزل فرانتس دونکر می‌شد. در خانۀ او با بتی تندرینگ آشنا شد که دوست خواهر دونکر بود. کلر جرأت ابراز عشق به او را نیافت و در عوض با قلبی شکسته، به خشونت روی آورد و دائم در حال کتک‌کاری بود. در 1865 با لوئیزه شایدگر آشنا شد. آنها یک سال بعد با هم نامزد کردند و لوئیزه چند هفته بعد خودکشی کرد.

کلر یکی از موفق‌ترین ادیبان آلمانی‌زبان قرن 19 به حساب می‌آید. او استاد داستان‌سرایی رئالیسم بود.

گاتفرید کلر در 15 ژوئیه 1890 در ابندا از دنیا رفت.

آثار: هاینریش سبز، داستان‌های کوتاه از زوریخ، مارتین زلاندر، مردم زلدویلا

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物