• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 تامس بیچم

تامس بیچم

Thomas Beecham

نقل قول روز:

"مهم‌ترین چیز در موسیقی این است که با هم آغاز کنیم و با هم به پایان برسانیم."

بیچم, تامس; Thomas Beecham - رهبر كنسرت انگلیسی - 1879-1961

Share on facebook

سالوادور دالی

 سالوادور دالی
دالی; سالوادور
Salvador Dalí
نقاش سورآلیست اسپانیایی
تاریخ تولد - وفات: 1904-1989

سالوادور فلیپه ژاسینتو دالی دومنک در 11 ماه مه 1904 در شهر فیگوئرس در اسپانیا به دنیا آمد. پدرش، وکیل و دفترداری از طبقۀ متوسط بود که قوانین و انضباط سخت‌گیرانه‌اش در خانه توسط همسرش ملایم شده بود و در حقیقت، مادر دالی تنها کسی بود که تلاش‌ها و زحمات هنری پسرش را تشویق می‌کرد.

دالی در 1916 در مدرسۀ نقاشی شركت كرد و در همان سال برای اولین بار با نقاشی مدرن آشنا شد. در 1922 به اقامتگاهی دانشجویی در مادرید نقل مکان کرد و در مدرسۀ هنرهای زیبا شروع به تحصیل کرد. دالی همچنین به تجربۀ دادائیسم پرداخت که آثارش را در تمام عمر تحت‌تأثیر خود قرار داد. دوستی وی با لورکا براساس احساسات شدید دوطرفه پایه‌گذاری شده ‌بود، اما دالی رابطۀ عشقی با شاعر جوان را رد کرد.

دالی در 1926 و اندکی پیش از امتحانات نهایی، از آکادمی اخراج شد. در همان سال برای اولین بار به پاریس رفت و در آنجا با پابلو پیکاسو نقاش شهیر اسپانیایی که دالی احترام خاصی برای وی قائل بود، ملاقات کرد. در همان دوره، سبیلی منحصر به فرد و به تقلید از دیه‌گو ولاسكز، نقاش اسپانیایی قرن هفدهم میلادی گذاشت.

در 1929 در ساخت فیلم کوتاه سگ آندلسی با لوئیس بونوئل، کارگردان و فیلم‌ساز اسپانیایی همکاری کرد.

در 1934 با گالا ازدواج كرد. در 1940 و با گسترش آتش جنگ دوم جهانی در اروپا، دالی و گالا به آمریکا رفتند و به مدت 8 سال در آنجا زندگی کردند. در 1942 زندگی‌نامه‌اش را با نام زندگی اسرارآمیز سالوادور دالی منتشر کرد.

در 1980 وضعیت سلامت دالی به وخامت گرائید. همسر سالخورده‌اش گالا به او شربتی خطرناک از داروهایی بدون نسخه می‌خوراند که به سیستم عصبی دالی آسیب رساند و نهایتاً پایانی غیرمنتظره بر توانایی‌های هنری او بود. دالی که تا سن 76 سالگی در سلامتی کامل بود، ناگهان تقریباً‌ از كار افتاد و دست راستش مانند بیماری پارکینسون به رعشه دچار شد.

گالا در 10 ژوئن 1982 از دنیا رفت. پس از مرگ وی، دالی انگیزهٔ خود برای ادامه حیات را از دست داد.

سالوادور دالی در 23 ژانویه 1989 در فیگوئرس اسپانیا از دنیا رفت.

آثار: سبد نان، تداوم حافظه، مصلوب کردن


而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物