• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 ماکس راینهارد

ماکس راینهارد

Max Reinhardt

نقل قول روز:

"شب‌هایی هستند که در آنها نه هنرپیشگان که تماشاگران رفوزه می‌شوند."

راینهارد, ماکس; Max Reinhardt - کارگردان و مدیر تئاتر اتریشی - 1873-1943

Share on facebook

اپیکور

  اپیکور
اپیکور;
Epikur
فیلسوف یونانی
تاریخ تولد - وفات: 341-271 پيش از ميلاد مسيح

اپیکور یا ابیقور، فیلسوف یونانی و پایه‌گذار اپیکوریسم، در سال 341 پیش از میلاد مسیح در ساموس واقع در دریای اژه به دنیا آمد. روز تولدش که بیستمین روز ماه گاملیون بود، بعدها توسط شاگردانش و براساس وصیت خود او جشن گرفته می‌شد. پدرش آموزگار دبستان و کشاورز بود و درآمد محدودی داشت، ولی اپیکور با این همه در زادگاه خود به تحصیل مشغول گشت. در زندگی اپیکور ابهام‌ها و نقاط کور زیادی وجود دارد. برای مثال، مهم‌ترین زندگی‌نامه‌نویس او دیوگنس لائرتیوس، در قرن سوم میلادی به دنیا آمد که خیلی پس از تولد اپیکور بود.

در 14 سالگی شیفتۀ فلسفه شد و در شهر تئوس، نزد نوزیفانس شاگردی کرد و با حکمت دموکریت آشنا شد. در 19 سالگی به آتن رفت و در آکادمی افلاطون به مدت یک سال به فرا گرفتن فلسفه اشتغال داشت. پس از آن در شهرهای کولوفن، موتیلنه و لامپساکوس به تدریس پرداخت. بالاخره خود مکتبی را به نام «اپیکوریسم» یا طرفداران زیبایی و لذت پایه‌گذاری کرد. او را از اولین فیلسوفان مادی می‌شمارند. اپیکور بعد از مدتی، باغی را در حومۀ شهر آتن مرکز نشر عقاید خود قرار داده و برای همیشه همان جا ماند. او حدود 40 سال و تا زمان مرگ خود،‌ مهم‌ترین شخص معنوی آن باغ باقی ماند. به تدریج طرفداران زیاد پیدا نمود و شهرت فوق‌العاده‌ای کسب کرد. بعد از مرگش نیز مکتب فلسفی او مورد توجه عده زیادی قرار گرفت. اپیکور رساله‌ها و طومارهای زیادی به رشتۀ تحریر درآورده که به جز چند نامه از آنها اثری باقی نمانده است. وی با سیاست چندان میانه‌ای نداشت و بنابراین نمی‌توان او را مانند ارسطو یک فیلسوف قانون‌گذار خواند.

اپیکور در سال 270 پیش از میلاد مسیح در آتن از دنیا رفت.

آثار: قطعات، نامه‌ها،‌ وصیت‌نامه

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物