• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  از ژاپن

از ژاپن

نقل قول روز:

"اگر سه روز به سگی غذا بدهی، سه سال دیگر هنوز آن را فراموش نكرده است. اگر سه روز به گربه‌ای غذا بدهی، سه روز دیگر آن را فراموش كرده است."

از ژاپن, ; - -

Share on facebook

ارنست بلوخ

 ارنست بلوخ
بلوخ; ارنست
Ernst Bloch
فیلسوف آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1885-1977

ارنست بلوخ در 8 ژوئیه 1885 در شهر کارگری لودویگزهافن آلمان در خانواده‌ا‌ی یهودی به دنیا آمد. از نوجوانی استعداد فلسفی و تمایل به پرداختن به سیاست را نشان داد. پس از به پایان رساندن دبیرستان به تحصیل فلسفه و فیزیک پرداخت. دکترایش را در سال 1908 با رساله‌ای در باب شناخت‌شناسی گرفت. با آغاز جنگ جهانی اول، بدون ذره ای تردید با آن مخالفت کرد. سپس آلمان را ترک کرد و به سوئیس رفت.

در سال 1917 در لوکارنو کتاب «روح اوتوپيا» را نوشت، که اثری شاخص اندیشۀ فلسفۀ بلوخ است. پس از جنگ جهانی اول به آلمان بازگشت و در برلین اقامت گزید. در برلین با کسانی چون برتولت برشت، کورت وایل و آدورنو رفت و آمد داشت. بلوخ پس از روی کار آمدن نازی‌ها، آلمان را ترک کرد و مجدداً به سوئیس رفت. او را از آنجا راندند، پس به ایتالیا رفت و از آنجا راهی اتریش شد. در وین با کارولا پیوتروسکا آشنا شد. با وی ازدواج کرد. این ازدواج سوم او بود. کارولا و ارنست تا آخر عمر با هم ماندند.

کارولا و ارنست بلوخ پس از پایان جنگ و سقوط نازی ها به آلمان برگشتند. به آلمان شرقی رفتند که حوزۀ نفوذ شوروی بود و از 1948 «جمهوری دموکراتیک آلمان» برپا شده بود. او را به عنوان مارکسیست و طرفدار شوروی در صدر نشاندند، اما چندی نگذشت که پشیمان شدند. ارنست بلوخ نیز از طرفداری خود از نظام استالینی، پشیمان بود. انتقاد او به نظام چندان بالا گرفت که او را از کار تدریس بازداشتند و بازنشسته‌اش کردند. کارولا و ارنست بلوخ سرانجام آلمان شرقی را ترک کردند و در آلمان غربی اقامت گزیدند.

بلوخ در آلمان غربی به عنوان استاد مهمان در دانشگاه توبینگن به تدریس فلسفه پرداخت. «درآمد توبینگنی بر فلسفه» مربوط به این دوران است.

ارنست بلوخ در 4 اوت 1977 در توبینگن در گذشت.

آثار: اصل اميد، توماس مونتسر،‌ مسألۀ انقلاب، روح اوتوپيا

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物