• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 تامس بیچم

تامس بیچم

Thomas Beecham

نقل قول روز:

"مهم‌ترین چیز در موسیقی این است که با هم آغاز کنیم و با هم به پایان برسانیم."

بیچم, تامس; Thomas Beecham - رهبر كنسرت انگلیسی - 1879-1961

Share on facebook

كريستيان مورگن‌اشترن

 كريستيان مورگن‌اشترن
مورگن‌اشترن; كريستيان
Christian Morgenstern
اديب آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1871-1914

کریستیان اوتو یوزف وولفگانگ مورگن‌اشترن، نویسنده، شاعر و مترجم آلمانی در 6 ماه مه 1871 در مونیخ به دنیا آمد. مادرش، شارلوته شرتل و پدرش، کارل ارنست مورگن اشترن، پسر نقاش معروف کریستیان مورگن‌اشترن بود. مادرش مبتلا به سل بود و کریستیان را هم مبتلا کرد. وی در 1881 از دنیا رفت. کمی بعد و بدون اینکه به مدرسه رفته باشد، او را به پدرخوانده‌اش، اوتو مِیِر که تاجر آثار هنری بود سپردند. کریستیان به هامبورگ رفت و از این موضوع رنج بسیار می‌برد. یک سال بعد به مونیخ بازگشت و به شبانه‌روزی لندزهوت فرستاده شد. همکلاسی‌هایش او را مسخره می‌کردند.

پدرش مجدداً ازدواج کرد و به مدرسۀ هنر پادشاه در برسلاو رفت. کریستیان را هم در برسلاو به دبیرستان ماریا ماگدالنا فرستادند. در سن شانزده سالگی تراژدی الکساندر فون بلغارستان را نوشت که امروز دیگر در دست نیست. از 1889 به مدرسۀ نظام رفت، زیرا پدرش تمایل داشت که او ارتشی شود. بعد از شش ماه آنجا را ترک کرد. در برسلاو به تحصیل در رشتۀ اقتصاد ملی پرداخت. از آنجا که به دلیل بیماری در آسایشگاهی بستری شده بود و پدر هم حاضر به تأمین مخارج آنجا نبود، تحصیلات خود را نیمه‌کاره رها کرد و تصمیم گرفت نویسنده شود.

در 1894 با توصیۀ پدر در گالری ملی برلین استخدام شد. در بهار 1895 اولین کتاب او منتشر گردید. در 1897 خودزندگی‌نامۀ آگوست استریندبرگ را از فرانسوی ترجمه کرد. در 1898 و 1899 بیشتر اوقات خود را در نروژ سپری کرد و با هنریک ایبسن آشنا شد.

مورگن‌اشترن تا پایان عمر با بیماری سل دست و پنجه نرم کرد و در آسایشگاه‌های مختلف بستری شد. در 1908 در یکی از همین دور‌ه‌های استراحت با مارگارتا گوزه بروخ فون لیشتن‌اشترن آشنا شد. آن دور در 1910 با هم ازدواج کردند. پس از مرگ او هم مارگارتا، آثارش را منظم و منتشر کرد.

کریستیان مورگن اشترن در 31 مارس 1914 در مِراناز دنیا رفت.

آثار: در راه‌های بسیار، من و دنیا، مالیخولیا، من و تو، ما در یک مسیر می‌رویم

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物