• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 آرتور شنیتسلر

آرتور شنیتسلر

Arthur Schnitzler

نقل قول روز:

"خشم انسان‌ها نشان‌گر شخصیت آنها است."

شنیتسلر, آرتور; Arthur Schnitzler - نویسندۀ اتریشی - 1862-1931 - زندگینامه

Share on facebook

آلبرت اینشتین

 آلبرت اینشتین
اینشتین; آلبرت
Albert Einstein
دانشمند آلمانی – آمریكایی
تاریخ تولد - وفات: 1879-1955

آلبرت اینشتین در 14 مارس 1879 در شهر اولم واقع در ایالت وورتمبرگ آلمان به دنیا آمد. او بیشتر به خاطر نظریۀ نسبیت و بویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E = mc²) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط  تئوری كوآنتوم و مكانیك آماری سهم عمده‌ای داشت. اینشتین در 1921 جایزۀ نوبل فیزیك را از آن خود كرد.

اینشتین در زمان تولد سر بسیار بزرگی داشت كه موجب نگرانی مادرش شده بود. به علاوه او خیلی دیرتر از بچه‌های معمولی صحبت کردن را آغاز کرد. در پنج سالگی، پدرش به او یک قطب‌نمای جیبی نشان داد و اینشتین پی برد که در فضای خالی چیزی بر روی سوزن تأثیر می‌گذارد. او بعدها این اتفاق را یکی از تحول‌آمیزترین اتفاقات زندگی‌اش توصیف کرد.

در سال 1889، دانشجویی به نام مکس تالمود که به مدت شش سال پنجشنبه شب‌ها به منزل خانواده اینشتین می‌آمد ،اینشتین را با مهم‌ترین متون علمی و فلسفی آشنا کرد، که از جمله آنها می‌توان به نقد خرد ناب اثر كانت اشاره کرد . همچنین در اواخر دوران کودکی و اوایل دوران بزرگسالی، دو عموی او با توصیه و تهیۀ کتاب‌هایی در زمینه علم، ریاضی و فلسفه، به رشد فکری او کمک می‌کردند .

در سال 1894، در پی ناموفق ماندن کسب ‌و کار هرمان اینشتین، خانوادۀ اینشتین به شهری در نزدیكی میلان مهاجرت كرد. البته آلبرت برای تمام کردن دورۀ دبیرستان، در مدرسه شبانه روزی مونیخ ماند، ولی بالاخره دبیرستان را نیمه كاره رها كرد و به خانواده‌اش پیوست. در آزمون ورودی مؤسسۀ فدرال پلی‌تكنیك زوریخ، اگرچه امتیاز آلبرت در بخش ریاضی و علوم عالی بود، اما امتیاز پایین او در بخش ادبیات مانع از قبولی وی شد. سپس خانواده‌اش او را به آرائو در سوئیس فرستادند تا تحصیلاتش را در آنجا به اتمام برساند . آلبرت در آنجا به مطالعۀ تئوری الكترومغناطیس مشغول شد و در سال 1896 دیپلم خود را دریافت کرد .

اینشتین پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه، نتوانست شغلی در رابطه با تدریس پیدا کند. در 1902 پدر یکی از هم‌کلاسی‌هایش به او کمک کرد تا در یکی از دفاتر ثبت اختراع در سوئیس استخدام شود.

وی در خلال جنگ دوم جهانی به آمریكا مهاجرت کرد تا در پروژه‌ای که این کشور به منظور تحقیقات برای ساخت بمب اتمی راه‌اندازی کرده بود شرکت کند. پس از پایان جنگ و تأسیس اسرائیل به آن کشور مهاجرت کرد و به عنوان عضو هیئت علمی و استاد در دانشگاه عبری اورشلیم به تدریس پرداخت. سرانجام دوباره به آمریکا بازگشت و در شهر پریستون ساکن شد.

آلبرت اينشتين در 19 آوريل 1955 در پرينستون از دنيا رفت.

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物