• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"گیراندو برونو فقیهی بود كه به جرم جادوگری سوزانده شد. چون ادعا كرده بود كه زمین دور خورشید می‌چرخد. وقتی توماس استونسون لوكوموتیو را كشف كرد، ریاضی‌دان‌های «خردمند!» ثابت كردند كه قطار روی ریل‌های صاف، هرگز نمی‌تواند بار جابه‌جا كند، چون چرخ‌ها بیهوده خواهند چرخید. داستان بدبین‌ها طولانی است. اگر كسی پا در راه تازه‌ای بگذارد، باید آمادۀ دفاع از نظریۀ خود و استدلال باشد."

ناشناس, ; - -

Share on facebook

فريدریش فون شیلر

 فريدریش فون شیلر
شیلر; فريدریش فون
Friedrich von Schiller
ادیب آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1759-1805

فریدریش شیلر در 10 نوامبر 1759 در مارباخ متولد شد و در 9 ماه مه 1805 در وایمار از دنیا رفت. وی همراه گوته سبك كلاسیك وایماری را پایه‌گذاری كرد. از آنجا كه شیلر معیارهای تازه‌ای برای درام‌نویسی وارد زبان آلمانی كرد، امروزه یكی از چهره‌های مهم تاریخ ادبیات آلمان محسوب می‌شود.

به دستور دوك كارل آگوست، فریدریش شیلر مجبور بود از سال 1773 به مدرسۀ نظامی برود كه در آنجا كارآموزی جوانان را با جدیت و سخت‌گیری هر چه تمام‌تر برعهده داشتند. اما ابتدا در همان سال وارد دانشكدۀ حقوق ‌شد و در سال 1775 تحصیل در رشتۀ پزشكی را آغاز كرد. در این دوران و تحت‌تاثیر كلوپ‌اشتوك و لسینگ اولین كارهای شعرگونه و درام وی خلق گردید. شیلر در سال 1777 تحت‌تاثیر افكار روشنگرانه و طرد استبداد، درام راهزنان خود را نوشت. در سال 1780 رسالۀ دكتری خود را نوشت. از همان سال و ضمن فعالیت در سمت پزشك گردان در اشتوتگارت، زندگی بی بند و باری را می‌گذراند. هنگامی‌كه دوك، نوشتن را برای او ممنوع اعلام كرد، ابتدا به مانهایم سپس به فرانكفورتِ ماین و از آنجا به اوگرزهایم گریخت. بالاخره كارولینه فون وولسوگن كه نویسنده بود، شیلر را كه به لحاظ اقتصادی و روحی در وضعیت بدی قرار داشت، در ملك خود به‌نام باوئرباخ واقع در ماینینگن پذیرفت.

شیلر در 21 جولای 1787 وارد وایمار شد، با آشنای قدیمی خود، شارلوته فون كالب كه او هم نویسنده بود، مجدداً ارتباط برقرار كرد و با هردر و ویلاند آشنا شد. در همین دوران بود كه بررسی و اندیشه در مورد فلسفۀ ایدآلیستی كانت را آغاز كرد. در 22 فوریۀ 1790 با خواهر كارولینه فون وولسوگن، به نام شارلوته فون لانگه‌فِلد ازدواج كرد. سال بعد مبتلا به بیماری بسیار شدیدی شد كه وادارش كرد، از تدریس چشم‌پوشی كند. طی دهۀ نود قرن هجدهم، آشنایی شیلر با گوته كه ابتدا به‌نظر بسیار پیچیده و مشكل‌ساز می‌رسید، به دوستی صمیمانه و سودمندی مبدل شد. این واقعیت كه اتمام كار بخش اول فاوست گوته، براساس تشویق‌های شیلر بوده و درمقابل گوته هم شیلر را در سرودن قصایدش تشویق می‌كرده است، نشان می‌دهد كه این دو شاعر متقابلاً برای یكدیگر الهام‌بخش بوده‌اند. گفت‌وگوها، پروژه‌ها، نظریه‌ها و كارهای مشترك انجام شده، سبك كلاسیك وایماری را به‌وجود آورد كه براساس الگوهای عهد عتیق و دوران رنسانس بود.

شیلر در 9 ماه مه 1805 در وایمار و در اثر عوارض‌های بیماری شدیدی كه سال‌ها پیش، مبتلا به آن شده بود، از دنیا رفت.

آثار: تاریخ جنگ سی ساله، توطئۀ فیسكو در جنووا، دستكش، دمتریوس، راهزنان، دوشیزۀ اورلئان، ماری استوارت، والنشتاین، ویلهلم تل

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物