• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 يوهان گاتفريد فون هردر

يوهان گاتفريد فون هردر

Johann Gottfried von Herder

نقل قول روز:

"كسی كه می‌خواهد روی درخت میوه ببیند، باید ریشۀ آن را تقویت كند."

هردر, يوهان گاتفريد فون; Johann Gottfried von Herder - اديب آلمانی - 1774-1803 - زندگینامه

Share on facebook

جاكومو لئوپاردی

 جاكومو لئوپاردی
لئوپاردی; جاكومو
Giacomo Leopardi
ادیب ایتالیایی
تاریخ تولد - وفات: 1798-1837

جاکومو لئوپاردی، شاعر، مقاله نویس و نویسندۀ ایتالیایی، در 29 ژوئن 1798 در رکاناتی به دنیا آمد. از 1807 تا 1812 سه روحانی به جاکومو و خواهر و برادرانش درس خصوصی می‌دادند. خانوادۀ آنها کاتولیک‌های متعصبی بودند. جاکومو خیلی زود شروع به مطالعۀ آثار عهد عتیق کرد و اولین تلاش‌های خود را برای شعر سرودن آغاز نمود. دیگر چیزی نبود که آموزگارانش بتوانند به او بیاموزند، بنابراین بیشتر خود را وقف مطالعۀ کتاب‌های کتابخانۀ پدر کرد و به زودی اطلاعات زیادی در مورد مردم‌شناسی و تاریخ یافت. وی در کنار زبان‌های اسپانیایی، فرانسه و لاتین، عبری، یونانی و انگلیسی را هم آموخت. در همین دوران اولین کارهای ترجمۀ خود را انجام داد. همین موضوع باعث شد که در میان روشنفکران راه پیدا کند.

لئوپاردی در 1817 عاشق گرترود کاسی لاساری شد که متأهل و از خویشاوندان خانوادۀ آنها بود. عشق او بی‌جواب ماند و لئوپاردی به شعر روی آورد. در 1819 دچار بحران جسمی و روحی شدیدی شد. وضعیت جسمانی او به سرعت رو به وخامت نهاد. طوری‌که مجبور شد تحقیقات خود را برای ماه‌های متمادی به تعویق بیندازد؛ به‌خصوص قدرت بینایی او آسیب شدیدی دید. از تنگی و فشار خانۀ پدری در عذاب بود و تلاش کرد از آنجا فرار کند، اما پدرش متوجه شد و او را تنبیه کرد.

در 1822 توانست برای اولین بار با موافقت خانواده، رکاناتی را ترک کند. دایی‌اش او را به رم دعوت کرد و اقامت وی یک سال طول کشید. در رم با روشنفکران زیادی آشنا شد. با وجود آشنایان زیادی که پیدا کرده بود، موفق نشد به استخدام واتیکان درآید. دوستانش پول جمع کردند تا به او در ترک رکاناتی کمک کنند. در ماه ژوئیه به دعوت یک ناشر به میلان رفت. در سپتامبر همان سال به بولنیا رفت و تا 1826 در آن شهر ماند. در آنجا هم عاشق کنتس ترزیا کارنیانی شد، اما این عشق هم مانند عشق اولش یک‌طرفه بود.

در 1822 پیشنهاد کرسی دانته را در دانشگاه بن دریافت کرد که اولین پیشنهاد کاری او بود، ولی لئوپاردی به دلیل اینکه تمایلی به ترک ایتالیا نداشت، این پیشنهاد را رد کرد.

جاکومو لئوپاردی در 14 ژوئن 1837 در ناپل از دنیا رفت.

آثار: آثار کوچک اخلاقی، اندیشه‌ها، برای سیلویا، بی‌نهایت، رقعه‌ها، آخرین سرود سافو، ترانۀ چوپان چادرنشین آسیا

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物