• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 کيم کاسالی

کيم کاسالی

Kim Casali

نقل قول روز:

"عشق یعنی... یك بازی. هیچ ضمانتی برای موفقیت آن وجود ندارد. با این احوال همه دست به این بازی می‌زنند، زیرا عشق زیباترین بازی است."

کاسالی, کيم; Kim Casali - كاشف جملات عشق يعنی... - 1941-1997 - زندگینامه

Share on facebook

رالف والدو امرسان

 رالف والدو امرسان
امرسان; رالف والدو
Ralph Waldo Emerson
فیلسوف آمریكایی
تاریخ تولد - وفات: 1803-1882

رالف والدو امرسان در 22 ماه مه 1803 در بوستون به دنیا آمد. اجداد پدری‌اش همگی روحانی مسیحی بودند و او مانند پدر، تحصیلات اولیۀ خود را در بوستون و سپس كالج هاروارد انجام داد و در سال 1821 فارغ التحصیل شد. وی در همان دوران، نشریه‌ای را راه‌اندازی كرد كه بعدها دستمایۀ بسیاری از سخنرانی‌ها، مقاله‌ها و كتاب‌های او شد.

در 1825 برای تحصیل در رشتۀ الهیات به دانشگاه هاروارد رفت و  با دختر 17 ساله‌ای به نام الن لوئیزا ازدواج كرد كه مدتی بعد، در اثر ابتلا به بیماری سل، از دنیا رفت. امرسون پس از پایان تحصیلاتش برای اولین و آخرین بار به استخدام ادارۀ مردم كلیسای موحدان بوستون درآمد و كشیش مخصوص انجام آئین ربانی كلیسا شد.
امرسان پس از سه سال فعالیت در این شغل اعلام كرد كه دیگر علاقه‌ای به انجام مراسم دست‌جمعی ندارد، ولی همچنان به موعظه و سخنرانی ادامه داد. او در زادگاه خود كنكورد، دایره‌ای ادبی تأسیس كرد و به پرورش دیدگاه‌ها و اندیشه‌های نو پرداخت و در این راه از وجود بزرگانی چون هنری دیوید ثورو و همچنین ناتانیل هاوثورن بهره برد.

در 1832 و طی سفری به اروپا با ویلیام ووردزورث، سیموئل تیلور كولریج و تامس كارلایل ملاقات كرد و آنها را تحت‌تأثیر عقاید خود  قرار داد. امرسان به مدت 50 سال با كارلایل مكاتبه داشت و به شدت با عقیدۀ او مبنی بر اهمیت والای نمادهای تاریخی موافق بود. او برای مدتی طولانی در جنبش ضد برده‌داری فعالیت می‌كرد و از حامیان سرسخت حقوق زنان بود.

امرسون پس از دیداری كه با نویسندگان هم عصر خود در انگلستان انجام داد، به ایالات متحده بازگشت و درباره طبیعت، شناخت حیات و تاریخ به سخنرانی پرداخت. در سال ۱۸۳۵ با لیدیا جكسون ازدواج و تا آخر عمر در كنار او و در روستایی به نام كنكورد در ایالت ماساچوست زندگی كرد. امرسان اولین اثر خود با نام «طبیعت» را در 33 سالگی خلق كرد كه مجموعه‌ای از مقاله‌های او طی سال‌های پیشین بود.

امرسون در 1841 بسیاری از سخنرانی‌ها و نوشته‌های خود را در مجموعه‌ای به نام «مقالات» به چاپ رساند و در پی آن، جلد دوم «مقالات» و «خطابه‌هایی در باب طبیعت» را منتشر كرد.

رالف والدو امرسان در 27 آوریل 1882 در زادگاه خود چشم از جهان فرو بست.

آثار: طبیعت، دانشمند آمریكایی، جنگ،  اعتماد به‌نفس، روش زندگی، جامعه و فرد، خاطرات

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物