• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"جرج برنارد شاو به یک روزنامه‌نگار جوان فرانسوی که به مناسبت نود و چهارمین سال تولدش به او تبریک گفت و حالش را پرسید گفت: «بچه‌جان، در سن من حال آدم خوب است یا آدم مرده است.»"

ناشناس, ; - -

Share on facebook

ابو محمد مصلح بن عبدالله سعدی

 ابو محمد مصلح بن عبدالله سعدی
سعدی; ابو محمد مصلح بن عبدالله

شاعر و نویسندۀ ایرانی
تاریخ تولد - وفات: 585 یا 606- 691 هجری شمسی

ابو محمد مصلح بن عبدالله سعدی، شاعر و نویسندۀ ایرانی و مشهور به استاد سخن، در حدود سال 585 یا 606 هجری قمری در شیراز به دنیا آمد. پدرش در دستگاه دیوانی اتابک سعد بن زنگی، فرمانروای فارس شاغل بود. سعدی در کودکی پدر خود را از دست داد. وی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات علوم را می‌آموخت. در نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقۀ فراوانی نشان داد.

اوضاع متشنج ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به خصوص حملۀ سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال‌آلدین خوارزمشاه به شیراز، سعدی را که هوایی جز کسب دانش در سر نداشت بر آن داشت که دیار خود را ترک نماید. وی در حدود 620 یا 623 هجری قمری از شیراز به مدرسۀ‌ نظامیۀ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت. البته در مجلس درس استادان دیگری از قبیل شهاب‌الدین سهروردی نیز حضور یافت و در عرفان از او تأثیر گرفت. این شهاب الدین عمر سهروردی را نباید با شیخ اشراق، یحیی سهروردی، اشتباه گرفت. سعدی پس از پایان تحصیل در بغداد، به سفرهای گوناگونی پرداخت که به بسیاری از این سفرها در آثار خود اشاره کرده ‌است. وی در حدود سال 655 هجری قمری به شیراز بازگشت و در خانقاه ابو عبدالله بن خفیف مجاور شد. در آن زمان ابوبکر بن سعد بن زنگی، حاکم فارس بود که برای جلوگیری از هجوم مغولان به فارس به آنان خراج می‌داد. در دوران ابوبکر بن سعد بن زنگی، شیراز پناهگاه دانشمندانی شده بود که از دم تیغ تاتارها جان سالم به در برده بودند. در دوران وی سعدی مقامی ارجمند در دربار به دست آورده بود. در آن زمان ولیعهد مظفرالدین ابوبکر به نام سعد بن ابوبکر که تخلص سعدی هم از نام او است به سعدی ارادت بسیار داشت. سعدی بوستان را که سرودنش در 655 به پایان رسید، به نام بوبکر سعد کرد.

سعدی در سال 691 هجری قمری در شیراز از دنیا رفت.

آثار: بوستان، گلستان، دیوان اشعار، مواعظ، هزلیات

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物