• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 کارل پتر فرولینگ

نقل قول روز:

"کسی که برای خلق چیزی نیاز به تشویق دیگران دارد، حتی با تشویق هم به جایی نمی‌رسد."

فرولینگ, کارل پتر; Carl Peter Fröhling - زبان‌شناس و فیلسوف آلمانی - 1933

Share on facebook

سید محمود حسابی

 سید محمود حسابی
حسابی; سید محمود

دانشمند ایرانی
تاریخ تولد - وفات: 1281-1371

سید محمود حسابی، دانشمند ایرانی، در سال 1281 در تهران به دنیا آمد. تا چهار سالگی در تهران بود و در هفت سالگی تحصیلات ابتدایی خود را در بیروت و در مدرسۀ کشیش‌های فرانسوی آغاز کرد. در همان زمان تعلیمات مذهبی و ادبیات فارسی را نزد مادرش فرا می‌گرفت. پس از آن در کالج آمریکایی بیروت به تحصیلات خود ادامه داد. در سن هفده سالگی لیسانس ادبیات، و در سن نوزده سالگی لیسانس بیولوژی را اخذ نمود. پس از آن در رشتۀ مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فرانسوی مهندسی در بیروت فارغ التحصیل شد. در آن دوران با اشتغال در نقشه‌کشی و راه‌سازی، به امرار معاش خانواده کمک می‌کرد. او همچنین در رشته‌های پزشکی، ریاضیات و ستاره‌شناسی به تحصیلات دانشگاهی پرداخت.
حسابی در دانشگاه سوربن فرانسه، در رشتهٔ فیزیک به تحصیل و تحقیق پرداخت. در سال 1927 میلادی در سن بیست و پنج سالگی دانشنامۀ دکتری فیزیک خود را، با ارائهٔ رساله‌ای تحت عنوان «حساسیت سلول‌های فتوالکتریک»، با درجۀ عالی دریافت نمود. برخی مدعی‌اند محمود حسابی تنها شاگرد ایرانی آلبرت اینشتین بوده‌است.

وی قران و دیوان حافظ را از حفظ می‌دانست. همچنین بر کتب بوستان و گلستان سعدی، شاهنامه و مثنوی معنوی اشراف کامل داشت. حسابی با شعر و موسیقی سنتی ایران و موسیقی کلاسیک غرب به خوبی آشنا بود. او در نواختن ويولن و پيانو مهارت داشت. حسابی در سال 1957 به عنوان سناتور انتخابی تهران وارد مجلس چهارم سنا شد. همچنین وزیر آموزش و پرورش کابینۀ محمد مصدق هم بود. حسابی با وجود امکان ادامۀ تحقیقات در خارج از کشور، به ایران بازگشت و به پایه‌گذاری علوم نوین و تأسیس دارالمعلمین و دانشسرای عالی، دانشکده‌های فنی و علوم دانشگاه تهران، نگارش ده‌ها کتاب و جزوه و راه‌اندازی و پایه‌گذاری فیزیک و مهندسی نوین پرداخت. پروفسور حسابی نشان لژیون دونور فرانسه را هم دریافت کرد.

سید محمود حسابی در 12 شهریور 1371 در ژنو از دنیا رفت.

خدمات: اولین نقشه‌برداری فنی و تخصصی کشور،اولین راه‌سازی مدرن و علمی ایران، اولین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، پایه‌گذاری اولین مدارس عشایری کشور، پایه‌گذاری دارالمعلمین عالی، پایه‌گذاری دانشسرای عالی، ساخت اولین رادیو در کشور، راه‌اندازی اولین آنتن فرستنده در کشور، راه‌اندازی اولین مرکز زلزله‌شناسی کشور، راه‌اندازی اولین رآکتور اتمی سازمان انرژی اتمی کشور، راه‌اندازی اولین دستگاه رادیولوژی در ایران، محاسبه و تعیین ساعت رسمی ایران، پایه‌گذاری اولین بیمارستان خصوصی در ایران، به نام بیمارستان گوهرشاد، تدوین اساسنامۀ طرح تأسیس دانشگاه تهران، پایه‌گذاری دانشکدۀ فنی دانشگاه تهران، پایه‌گذاری دانشکدۀ علوم دانشگاه تهران و اقدامات بسیار دیگر.

آثار:  کتاب‌های فیزیک دبیرستان، کتابی در تفسیر امواج دوبر در شش رساله،  مقالۀ ذرات پیوسته، مقالۀ‌ اثبات نظری بیشتر بودن جرم ذرات شارژ شده به وسیلۀ نور نسبت به الکترون، مقالۀ مدل ذرات بی‌نهایت گسترده، کتاب دیدگانی فیزیک دانشگاه تهران،  رسالۀ نظریۀ ذرات بی‌نهایت گسترده

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物