• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 تامس بیچم

تامس بیچم

Thomas Beecham

نقل قول روز:

"مهم‌ترین چیز در موسیقی این است که با هم آغاز کنیم و با هم به پایان برسانیم."

بیچم, تامس; Thomas Beecham - رهبر كنسرت انگلیسی - 1879-1961

Share on facebook

خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدّین شیرازی حافظ

 خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدّین شیرازی حافظ
حافظ; خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدّین شیرازی

شاعر ایرانی
تاریخ تولد - وفات: 727-792

خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدّین شیرازی، معروف به حافظ، شاعر ایرانی در حدود سال 727 هجری قمری در شیراز به دنیا آمد. اطلاعات چندانی از خانواده و اجداد خواجه حافظ در دست نیست. ظاهراً پدرش بهاءالدین نام داشته و مادرش نیز اهل کازرون بوده‌ است. در اشعار حافظ که می‌تواند یگانه منبع موثق زندگی او باشد، اشارات اندکی از زندگی شخصی و خصوصی او یافت می‌شود. با این همه براساس اشارات دیوان او و برخی منابع معتبر، می‌توان گفت که او در خانواده‌ای از نظر مالی در حد متوسط جامعۀ زمان خویش متولد شده ‌است. در نوجوانی قران را با چهارده روایت آن از بر کرده و از همین رو به حافظ ملقب گشته ‌است. در دوران امارت شاه شیخ ابواسحاق به دربار راه پیدا کرده و احتمالاً شغل دیوانی پیشه کرده ‌است.

حافظ از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود. در قرون هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و نام او به گونه‌ای به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت. یوهان وولفگانگ فون گوته، شاعر مشهور آلمانی، پس از خواندن ترجمۀ دیوان اشعار حافظ به قدری تحت‌تأثیر وی قرار گرفت که دیوان شرقی غربی خود را نگاشت.

با آنکه حافظ غزل عارفانهٔ مولانا و غزل عاشقانهٔ سعدی را پیوند زده، نوآوری اصلی او در تک بیت‌های درخشان، مستقل، و خوش ‌مضمون فراوانی است که سروده ‌است.

حافظ در سال 792 هجری قمری در شیراز از دنیا رفت.

اثر: دیوان غزلیات

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物