• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  از آلمان

از آلمان

نقل قول روز:

"وظایف تو در كنار استعدادهای تو هستند."

از آلمان, ; - -

Share on facebook

ابوسعید ابوالخیر

 ابوسعید ابوالخیر
ابوالخیر; ابوسعید

عارف و شاعر ایرانی
تاریخ تولد - وفات: 357-440 هجری قمری

ابوسعید فضل‌الله بن احمد بن محمد بن ابراهیم، مشهور به ابوسعید ابوالخیر، عارف و شاعر ایرانی، در 1 محرم 357 هجری قمری در میهنۀ ابیورد به دنیا آمد.

ابوسعید ابوالخیر در میان عارفان مقامی بسیار ممتاز و استثنایی دارد و نام او با عرفان و شعر آمیختگی عمیقی یافته ‌است. چندان که در بخش مهمی از شعر پارسی چهرۀ او در کنار مولوی و خیام قرار می‌گیرد. در تاریخ اندیشه‌های عرفانی در صدر متفکران این قلمرو پهناور در کنار حلاج، بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی به شمار می‌رود.

او سال‌ها در مرو سرخس، فقه و حدیث آموخت تا در یک حادثۀ مهم در زندگی‌اش درس را رها کرد و به جمع صوفیان شیعی پیوست و به وادی عرفان روی آورد. شیخ ابوسعید پس از اخذ طریقت تصوف در نزد شیخ ابوالفضل سرخسی و ابوالعباس آملی به میهنه بازگشت و هفت سال به ریاضت پرداخت. وی در 40 سالگی به نیشابور رفت. در این سفر بزرگان علمی و شرعی این شهر با او به مخالفت برخاستند، اما چندی نگذشت که مخالفت به موافقت بدل شد و مخالفان وی تسلیم شدند. او تمام عمر خویش را در تربیت مریدانش سپری کرد.

از ابن سینا نقل است که پس از دیدار تاریخی خود با ابوسعید گفته‌: « هر چه من می‌دانم او می‌بیند.»

ابوسعید در فرهنگ مشرق زمین شبیه سقراط است. گرچه عملاً در تدوین معارف صوفیه اثر مستقلی بر جای نگذاشته، اما در همه جا نام و سخن او هست. چندین کتاب از بیانات وی به وسیله دیگران تحریر یافته و دو سه نامه هم که به ابن سینا فیلسوف نامدار زمان خود نوشته از او بر جا مانده ‌است.

ابوسعید ابوالخیز در 4 شعبان 440 هجری قمری در میهنۀ ابیورد از دنیا رفت.

آثار: اسرارالتوحید، رباعیات، سخنان منظوم ابوسعید ابوالخیر

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物