• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"كسی كه شب‌ها می‌خوابد، نباید تعجب كند كه روزها مجبور به كار كردن است."

ناشناس, ; - -

Share on facebook

محمود دولت‌آبادی

 محمود دولت‌آبادی
دولت‌آبادی; محمود

نویسندۀ ایرانی
تاریخ تولد - وفات: 1319

محمود دولت‌آبادی، نویسندۀ ایرانی، در 10 مرداد 1319 در دولت‌آباد سبزوار به دنیا آمده است. دولت‌آبادی مشاغل مختلفی را تجربه کرد. کار روی زمین، چوپانی، پادوی کفاشی، صاف کردن میخ‌های کج و بعد به عنوان وردست پدر و برادر به عنوان دنده پیچ کارگاه تخت گیوه‌کشی، دوچرخه سازی، سلمانی و… بعدها تمام مشاغلی که او در دوران نوجوانی و جوانی خود تجربه کرد، در آثارش نمود یافت.

دولت‌آبادی ابتدا راهی مشهد و آنگاه تهران شد و در این دوران باز هم مشاغل دیگری نظیر حروف‌چین چاپ‌خانه، سلمانی کشتارگاه، رکلاماتور برنامه‌های تأتر، سوفلور کنترل‌چی سینما، ویزیتور روزنامۀ کیهان و… را بر عهده گرفت.

در دهۀ 1340 به صورت جدی با تئاتر آشنا شد و 6 ماه نظری و 6 ماه هم عملی درس تئاتر خواند. در این دوره شاگرد اول شد و پس از آن در چند نقش بازی کرد. سپس به گروه هنر ملی پیوست دوره پرباری برای او آغاز شد. دولت‌آبادی در فیلم گاو نوشتۀ غلامحسین ساعدی و به کارگردانی داریوش مهرجویی هم نقش کوتاهی ایفا کرد.

دولت‌آبادی، کار منظم داستان نویسی را در 1341  آغاز کرد که در آثار او از همان نخستین اثر تا آخرین آنها سلوک خطوط تفکری کلی‌نگر و نشانه‌هایی مشخص وجود دارد، همچنین تسلط‌های رشک آمیز او در فضاسازی و دیالوگ‌نویسی از همان آغاز کار پیداست. مشخصۀ دیگر آثار او عشق به پدر یا خاطره پدری است، ارادت به صادق هدایت، همدلی او با هدایت به رغم تفاوت نگاهشان که به خوبی در رمان سلوک وجه روشن‌تری به خود می‌گیرد، از دیگر مشخصه‌های آثار دولت آبادی است. ویژگی دیگر آثار او ندای امیدواری در عین کلافگی است و نگاه تلخ او به زندگی که این امیدواری از تربیت و آموزش روستایی او ناشی می‌شود که قناعت و صبوری ویژگی آن است و کاملاً با نگاه شهری هدایت متفاوت است. همچنین دولت‌آبادی به شرح بیرونی آدم‌ها بیشتر رغبت نشان می‌دهد تا شرح درونی آنها، گاه به نظر می‌رسد که این آدمها درون ندارند، بس که نویسنده به شرح بیرونی آنها پرداخته است، به قد و قامتشان به شکل و شمایلشان و خلق و خوی آنها بیش از آنکه نشان داده شود، به وصف در می‌آیند و از صافی ذهن و زبان راوی نویسنده عبور می‌کنند، تا ماجرا سرانجام پس از آن آغاز شود. تم اصلی داستان‌های او بر دو مدار در حرکت است: روستا و شهر.

دولت آبادی در سال 1376 برندۀ لوح زرین بیست سال داستان نویسی بر کلیۀ آثار شد. همچنین در 1382 و در نخستین دورۀ جایزه ادبی یلدا، جایزۀ یک عمر فعالیت فرهنگی را دریافت کرد.

آثار: ته ‌شب، ادبار، پای گلدستۀ امامزاده، هجرت سلیمان، سفر، کلیدر، سلوک، روزگار سپری شدۀ مردم سالخورده،‌ ما نیز مردمی هستیم، نون نوشتن، زوال کلنل

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物