• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 كارل کراوس

كارل کراوس

Karl Kraus

نقل قول روز:

"زبان = مادر و نه خدمتکار افکار."

کراوس, كارل; Karl Kraus - نویسندۀ اتریشی - 1874-1936 - زندگینامه

Share on facebook

مارکوس آورلیوس

 مارکوس آورلیوس
آورلیوس; مارکوس
Marcus Aurelius
قیصر رمی
تاریخ تولد - وفات: 121-180

مارکوس آورلیوس، قیصر و فیلسوف رمی، در 26 آوریل 121 در رم به دنیا آمد. جد پدری او از روستاهای هیسپانیا به رم آمده بود. پس از مرگ زودهنگام پدر در سال 128، مارکوس نزد پدربزرگ خود زندگی می‌کرد. به دلیل نفوذ خانواده و طبیعت جدی پسرک، خیلی زود توجه قیصر هادریانوس را به خود جلب کرد که به دلیل راست‌گویی زیاد مارکوس، نام «حقیقت‌جوترین» را بر او نهاد. هفده ساله بود که هادریانوس از دنیا رفت و او فرزند خواندۀ آنتونیوس پیوس، قیصر جدید شد. در ابتدا آموزش او شامل زبان یونانی، لاتین، علم معانی بیان نزد استادانی چون هرودس، آتیکوس و مارکوس کورنلیوس فرونتو بود. مارکوس آورلیوس در سال 139 سزار شد و به طور رسمی جانشین تاج و تخت اعلام گردید.

ظاهراً فلاسفه‌ای که تدریس مارکوس آورلیوس را برعهده داشتند، نقشی جدی در شخصیت و تصمیم‌گیری‌های او هم داشته‌اند. مارکوس آورلیوس تا به دست گرفتن قدرت در سال 161، زمان کافی برای آماده‌سازی روحی خود برای این مسئولیت داشته است. در طی این مدت چنان شناخت دقیقی از انسان‌ها و زیردستان خود یافت که آنتونیوس پیوس همواره براساس قضاوت‌های او تصمیم‌گیری می‌کرد. ارتباط آن دو بسیار نزدیک بود و بالاخره مارکوس آورلیوس با دختر او ازدواج کرد و آن زوج صاحب 13 فرزند شد. البته بیشتر آنها در سن کودکی از دنیا رفتند. مارکوس آورلیوس، فیلسوفی بود که سلطنت می‌کرد و به این ترتیب ادارۀ مملکت را با فلسفه مرتبط کرده بود. شعار همیشگی او آزادی و برابری بود که همواره مورد احترام هم‌عصران و آیندگان او بوده است.

مارکوس آورلیوس در 17 مارس 180 در ویندوبونا از دنیا رفت.

آثار: در بارۀ خود، تأملات

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物