• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"كسی كه شب‌ها می‌خوابد، نباید تعجب كند كه روزها مجبور به كار كردن است."

ناشناس, ; - -

Share on facebook

هرمان هسه

 هرمان هسه
هسه; هرمان
Hermann Hesse
نويسندۀ آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1877-1962

هرمان کارل هسه، نویسندۀ آلمانی با نام مستعار امیل سینكلر، در 2 جولای 1877 در كلاو / وورتمبرگ به‌دنیا آمد. پدرش یك مبلغ مذهبی  و مادرش هم هندشناس و اهل وورتمبرگ بود. خانوادۀ آنها از آلمانی‌های بالكان بودند. هسه در كودكی چند سالی را در سوئیس زندگی كرد و بعد همراه والدین خود به آلمان بازگشت. در سال 1890 جهت آماده شدن برای شركت در امتحانات سراسری، به مدرسۀ لاتین گوپینگین رفت. قبولی در امتحانات سراسری استان شرط اصلی برای تحصیلات مجانی در رشتۀ فقه در مؤسسۀ خیریۀ توبینگن بود. هسه پس از اینكه هفت ماه را در مدرسۀ علوم دینی اوانگلیش گذراند، از آنجا فرار كرد. معتقد بود كه «می‌خواهد شاعر شود یا هیچ چیز». بعد از گذراندن یك دورۀ كتاب‌داری در توبینگن، در 1898 اولین اثر هسه با نام «خانۀ شاعر آلمان» منتشر شد. هسه در سپتامبر 1899 به باسل رفت و تا سال 1901 در كتاب‌فروشی رایش مشغول به كار بود. از همان سال، به‌طور مرتب برای روزنامه‌ها و نشریات مختلف مقاله می‌نوشت. در سال 1902 كتاب «اشعار» او منتشر شد كه آن را به مادر متوفی خود تقدیم كرد.

در سال 1904 با ماریا برنولی ازدواج كرد. ماریا سه پسر به‌ دنیا آورد. بعدها هسه نشریه‌ای لیبرال و مخالف قیصر ویلهلم دوم به‌نام «مارس» را پایه‌گذاری كرد و تا سال 1912 سردبیر آن بود. هنگامی‌كه در سال 1914 جنگ آغاز شد، خود را داوطلبانه برای اعزام به جبهه معرفی كرد، ولی او را به دلیل ناتوانی در انجام وظایف نظامی، رد كردند. سپس به سفارت آلمان در برن فرستاده شد. هسه تا سال 1919 صدها هزار اسیر جنگی را با كتاب تغذیه می‌كرد. او سعی داشت همراه با رومن رولان یا اشتفان سوایگ افراد برجسته و بافرهنگ اروپایی را متعقاعد كند كه جنگ، به ‌نوعی بربریت و كاری بیهوده است. وقتی در سال 1916 پدرش از دنیا رفت، نشانه‌های بیماری اسكیزوفرنی در همسرش پدیدار گشت و پسر كوچك او بیمار شد، هسه دچار بیماری عصبی شدیدی شد. بیماری او بسیار آرام بهبود یافت و در سال 1919 به مونتاگنولا در نزدیكی لوگانو نقل‌مكان كرد. در سال 1923 از ماریا برنولی طلاق گرفت و تابعیت سوئیس را پذیرفت. همچنین در همان سال با همسر دوم خود، روت ونگر ازدواج كرد كه البته سه سال بعد او را هم ترك كرد. بالاخره در سال 1932 با نینون دولبین ازدواج كرد و تا پایان عمر در كنار او ماند. هسه در سال 1946 برندۀ جایزۀ ادبی نوبل شد و در سال 1955 جایزۀ صلح اتحادیۀ كتاب‌فروشان آلمان را گرفت.

هرمان هسه در 9 اوت 1962 در مونتاگنولا از دنیا رفت.

آثار: بازی مهره‌های شیشه‌ای، دمیان، سیذارتا، گرگ بیابان

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物