• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  از هندوستان

از هندوستان

نقل قول روز:

"خندیدن، رقص تنفس است."

از هندوستان, ; - -

Share on facebook

ژرمن دو استل - هولشتاین

 ژرمن دو استل - هولشتاین
استل - هولشتاین; ژرمن دو
Germaine de Staël-Holstein
نویسندۀ فرانسوی
تاریخ تولد - وفات: 1766-1817

آنه لوئیز ژرمن دو استل – هولشتاین، مشهور به مادام دو استل، نویسندۀ فرانسوی، در 22 آوریل 1766 در پاریس به دنیا آمد. وی در پاریس بزرگ شد. پدرش شهروند ژنو و آلمانی‌الاصل بود و ژاک نکار نام داشت. در پاریس با همکار خود یک بانک تأسیس کرد و بعدها وزیر اقتصاد و سپس نخست‌وزیر شد. در سالن مادرش، با نویسندگان متعدد عصر روشنگری آشنا شد و استعدادهای خود را پرورش داد. وی در دوازده سالگی یک قطعۀ کمدی نوشت. در پانزده سالگی شروع به مطالعۀ آثار مونتسکیو کرد که روی مواضع سیاسی او تأثیر بسیار گذاشت.

در 1786 با اریک ماگنوس اشتل فون هولشتاین، سفیر سوئیس ازدواج کرد که هشت سال پیش از او خواستگاری کرده بود. این ازدواج 14 سال دوام داشت و آنها در سال 1800 رسماً از هم جدا شدند. مادام دو استل روی هم رفته صاحب پنج فرزند شد که بعضی از آنها از همسرانش نبود. وی اصولاً زنی وفادار به شوهر به حساب نمی‌آمد.

در 1789، او هم مانند بسیاری از اشراف‌زادگان لیبرال دیگر، طرفدار انقلاب شد و سالن خود را مرکزی برای ملاقات انقلابیون کرد. البته وقتی انقلاب شروع به رادیکال شدن کرد، مادام دو استل به ملکه پیشنهاد کمک برای فرار نمود، اما او نپذیرفت و مادام دو استل به ملک والدین خود در کوپت سوئیس فرار کرد. در آنجا اکثراً میزبان افرادی شد که از ترس انقلابیون فرار کرده بودند.

در سال 1794 با بنیامین کنستانت آشنا شد که متأهل بود، اما جدا از همسر خود زندگی می‌کرد. بعد هم یک زندگی زناشویی طولانی با او تشکیل داد. سال بعد و پس از سقوط روبسپیر، همراه با کنستانت به پاریس بازگشت. در حالی که به عنوان سخنران سیاسی به شهرت می‌رسید، دولت فرانسه او را متهم کرد که با طرفداران پادشاهی همکاری می‌کند و او را از پاریس اخراج کرد. مادام دو استل در اواخر 1796 مجدداً به پاریس بازگشت. در 1797 با ناپلئون آشنا شد و ابتدا همراه با کنستانت از وی حمایت کرد. در 1798 و پس از یک ملاقات دیگر با ناپلئون، از او خواست که از اشغال سوئیس چشم‌پوشی کند. در همین زمان بود که به اصطلاح از چشم ناپلئون افتاد. در 1802 از اقامت او در پاریس جلوگیری به عمل آمد. مادام دو استل سال‌های 1810 تا 1812 را بیشتر در ملک خانوادگی خود و به حالتی شبیه به تبعید خانگی زندگی کرد. در 1814 و پس از سقوط ناپلئون به پاریس بازگشت و مبلغ دو میلیون فرانک از لودویگ هجدهم دریافت کرد که برادرش لودویگ شانزدهم، در دوران انقلاب از پدر مادام دو استل قرض گرفته بود.

مادام دو استل در 14 ژوئیه 1817 در پاریس از دنیا رفت.

آثار: در بارۀ آلمان، در بارۀ ادبیات و روابط آن با نهادهای اجتماعی، دلفین، کورین یا ایتالیا

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物