• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 فريدریش فون شیلر

فريدریش فون شیلر

Friedrich von Schiller

نقل قول روز:

"زندگی، جدی و هنر، شاداب است."

شیلر, فريدریش فون; Friedrich von Schiller - ادیب آلمانی - 1759-1805 - زندگینامه

Share on facebook

هراکلیت

  هراکلیت
هراکلیت;
Heraklit
فیلسوف یونانی
تاریخ تولد - وفات: 520-460 پیش از میلاد مسیح

هراکلیت، فیلسوف یونانی، در حدود سال 520 پیش از میلاد مسیح به دنیا آمد. پدرش، بلوزون یا بلیزون، از نوادگان آندروکلس و کودروس از حکام آتن بود و هراکلیت به عنوان فرزند ارشد خانواده، قانوناً باید شخص اول شهر می‌شد، اما وقتی نوبت به او رسید ترجیح داد که به سود برادرش کناره‌گیری کند. خودخواهی او سبب شد که به ارزش‌های خویش توجه کند، اما هرگز به هوس قدرت نیفتاد. در پاسخ به اینکه چرا از مناصب سیاسی که به او پیشنهاد می‌شد چشم می‌پوشد می‌گفت که روحش از جاه طلبی‌های ناشایست و سیری‌ناپذیر که حسادت‌ها را برمی‌انگیزد، گریزان است. هراکلیت به خود می‌بالید که هرگز استادی نداشته‌ است. هرگاه احساس می‌کرد که نیاز به مشورت دارد می‌گفت که یک لحظه صبر کنید تا بروم از خودم بپرسم. وی از همشهریانش بیزاری تقریباً بیمارگونه‌ای داشت. هراکلیت اهمیتی نمی‌داد که سخنش را می‌فهمند یا نه. به شیوه‌ای پرابهام و کنایی می‌نوشت. سبک گفتن و نوشتنش را سبک هاتف‌های غیبی می‌دانست. او معتقد بود در کلماتش، راز و سری است که افراد می‌بایست در ورای کلمه‌ها این سر را بجویند. رازی که تمام هستی در آن نهفته ‌است. هراکلیت این راز را ساختهٔ فکر خودش نمی‌دانست. اعتقاد داشت این قانون هستی است که در سخن وی از پوشیدگی بیرون می‌آید و ظهور می‌کند.

هراکلیت در اواخر عمر شهر را ترک کرد و در انزوا زندگی می‌کرد. به سبب این اخلاق تند و شیوهٔ دشوار بیان مطلب، در یونان باستان مشهور به فیلسوف گریان و تاریک‌اندیش شد. درنظر او، آنچه یگانه و پایدار می‌نماید، در واقع یگانگی زودگذر اضداد و یگانگی پیش از بازگسستن است.

هراکلیت در سال 460 پیش از میلاد مسیح از دنیا رفت.

آثار: در بارۀ طبیعت، قطعات

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物