• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"جرج برنارد شاو به یک روزنامه‌نگار جوان فرانسوی که به مناسبت نود و چهارمین سال تولدش به او تبریک گفت و حالش را پرسید گفت: «بچه‌جان، در سن من حال آدم خوب است یا آدم مرده است.»"

ناشناس, ; - -

Share on facebook

گاتفرید ویلهلم لایبنیتس

 گاتفرید ویلهلم لایبنیتس
لایبنیتس; گاتفرید ویلهلم
Gottfried Wilhelm Leibniz
فیلسوف و ریاضی‌دان آلمانی
تاریخ تولد - وفات: 1646-1716

گاتفرید ویلهلم لایبنیتس، فیلسوف، دانشمند، ‌ریاضی‌دان، دیپلمات، فیزیکدان، تاریخ‌دان و سیاستمدار آلمانی، در 1 ژوئیه 1646 در لایپزیک به دنیا آمد. پدرش که حقوق‌دان بود، علاقۀ او را به حقوق و فلسفه بیدار کرد. در هشت سالگی با کمک کتابخانۀ مفصل او، زبان‌های لاتین و یونانی را آموخت. در 1661 به دانشگاه لایپزیک رفت و در آنجا به تحصیل فلسفه و الهیات پرداخت. در 1663 دانشگاه خود را عوض کرد و به ینا رفت. در بیست سالگی می‌خواست دکتری حقوق خود را بگیرد، اما پروفسورهای دانشگاه لایپزیک، به دلیل سن کم او مخالفت کردند.

در 1672 به عنوان دیپلمات به پاریس رفت. در آنجا طرحی برای حمله به مصر به پادشاه داد که البته اجرا نشد. بعدها ناپلئون از آن استفاده کرد تا به مصر حمله کند. در 1711 قیصر کارل ششم، عنوان اشراقی را به او اعطا کرد. البته مدارک آن از بین رفته است.

وی یکی از مهم‌ترین فلاسفۀ قرن 17 میلادی و همچنین پیشروی عصر روشنگری است. وی عقیده داشت که فضا و مکان، نسبی هستند. در حالی که نیوتون بر عقیدۀ خودش مبنی بر مطلق بودن زمان و مکان اصرار می‌ورزید. وی را آخرین بحرالعلوم می‌دانند. برخی از کشفیات یا طرح‌های او: کشف سیستم دوآل، رقم اعشاری، طراحی زیردریایی و دستگاه‌هایی برای تعیین سرعت باد. هماهنگی، یکی از اصطلاحات کلیدی فلسفۀ لایبنیتس است. او هماهنگی را مجموعه‌ای از تعداد بی‌نهایت ذرات بسیط می‌داند که خداوند آنها را یکی می‌کند و به این ترتیب جهان را نگه می‌دارد. همچنین عقیده دارد که خداوند، دنیا را از هیچ آفریده و هر چه او خلق کرده خوب است. در 1667 نوشته‌ای اصلاحی در رابطه با حقوق نوشت. در آن تأکید کرد که قوانین تمام ملل مسیحی یکی شوند. لایبنیتس بخش اعظم افکار خود را در نامه‌هایش بیان کرده است. بین سال‌های 1663 تا 1716 بیش از 20000 نامه از وی وجود است.

در هانوفر، یک دانشگاه، یک کتابخانه و یک مؤسسه به نام لایبنیتس وجود دارد. همچنین جایزۀ گاتفرید ویلهلم لایبنیتس، انگشتری لایبنیتس و مدال لایبنیتس هم به افراد اعطا می‌شود.

گاتفرید ویلهلم لایبنیتس در 14 نوامبر 1716 در هانوفر از دنیا رفت.

آثار: رساله‌های تازه در بارۀ شعور انسانی، اصول طبیعت و فیض مبتنی بر عقل، روش نوین تعیین حداکثرها و حداقل‌ها، مونادولوژی

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物