• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 مارکوس آورلیوس

مارکوس آورلیوس

Marcus Aurelius

نقل قول روز:

"بهتر است كه افتان و خیزان در راه صحیح گام برداریم تا اینكه صاف و با گام‌های استوار در راه غلط باشیم."

آورلیوس, مارکوس; Marcus Aurelius - قیصر رمی - 121-180 - زندگینامه

Share on facebook

کنفسیوس

  کنفسیوس
کنفسیوس;
Confucius
فیلسوف چینی
تاریخ تولد - وفات: 571-479 پيش از ميلاد مسيح

كنفسیوس در سال 551 پیش از میلاد مسیح در ایالت کوچک لو که امروزه بخشی از شهرستان جدید شاندنگ است متولد شد. نام كنفسیوس به استاد بزرگ است.

پدرِ کنفوسیوس،‌ شولیانگ هو نام داشت و افسری بازنشسته بود که با شرکت در جبهه‌های نبرد موفق شده بود، با رضایت پادشاه زمین‌هایی را به تملک خود درآورد. شولیانگ هو سه همسر داشت که هیچ کدام از آنها نتوانسته بودند برایش پسری بزایند. به همین دلیل، در سال ۵۵۵ پیش از میلاد، شولیانگ هو، در حالی که شصت و چهار سال سن داشت، با دختری پانزده ساله به نام یان چنگ تسای ازدواج كرد. وقتی کنفسیوس هنوز سه سال داشت، پدرش از دنیا رفت. از آن جا که مادر کنفسیوس، زن رسمی شولیانگ به حساب نمی آمد، ارثی به او نرسید و آنها پس مجبور بودند با فقر بسازند. كنفسیوس در نوجوانی مادرش را هم از دست داد.

کنفسیوس در بیست سالگی با دختری به نام یی چی گوان ازدواج کرد. دو سال بعد، یی چی گوان پسری به دنیا آورد که کونگ لی نامیده شد.

کنفوسیوس در بیشتر دوران عمرش از مقامات چندان بلندپایه نبود، اما دانش زیادی داشت. در چین باستان آموزش و پرورش از حقوق ویژۀ اشراف‌زادگان بود، اما کنفوسیوس با روش خود این حق را از آنان گرفت. خود شاگردانی را جذب کرد و به آنها آموزش داد. گفته می‌شود که وی سه هزار شاگرد داشته و در میان آنها چند تن جزو دانشمندان آینده بوده‌اند.

كنفسیوس در 479 پیش از میلاد مسیح از دنیا رفت.

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物