• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 ويلهلم فون هومبولت

ويلهلم فون هومبولت

Wilhelm von Humboldt

نقل قول روز:

"باور نکردنی است كه روح می‌تواند، چه مقدار نیرو به جسم بدهد."

هومبولت, ويلهلم فون; Wilhelm von Humboldt - سیاستمدار، فیلسوف و زبان‌شناس آلمانی - 1767-1835 - زندگینامه

Share on facebook

لائوتسه

  لائوتسه
لائوتسه;
Laozi
فیلسوف چینی
تاریخ تولد - وفات: شش قرن پیش از میلاد مسیح

لائوتسه، فیلسوف اسطوره‌ای چینی در قرن ششم پیش از میلاد مسیح می‌زیست. او را لائوتسه، لائو – تی، لائو – تسو و لائوتسی هم می‌خوانند. لائوتسه پایه گذار تائوئیسم است و می‌گویند مهم‌ترین متن تائوئیسم را او نوشته. احتمالاً این متن در قرن 4 پیش از میلاد مسیح نوشته یا به عبارتی به شکلی که امروز در دسترس است درآورده شده است.

با وجود وقایع نگاری، لیست حاکمان و کارمندانو غیره در چین، چیزی از لائوتسه نمی دانیم. قدیمی ترین منابع، همان نقل قول ها وداستان هایی هستند که نوشته شده اند. اولین منبع بیوگرافیک در وقایع نگاری شی جیمتعلق به سوما شین و مربوط به قرن یک پیش از میلاد مسیح است. البته سوما شین مینویسد که منابع او بسیار نامطمئن هستند و شهادت های متناقضی در مورد لائوتسه یافتهو به هیچ عنوان اطمینان ندارد که لائوتسه اصلاً وجود داشته است.

براساس اطلاعات موجود، لائوتسه در روستای کواز ایالت شو به دنیا آمده که امروز به آن هنان می‌گویند. نام قبیله‌ای او لی و اسم کوچکش اِر (به معنای گوش) و نام اجتماعی‌اش بویانگ بوده است. یکی دیگر از نام‌های او هم لائو دان (لائو به معنای گوش بلند و دان گوش بدون حاشیه) است. لائوتسه به عنوان مسئول آرشیو کتابخانۀ زو کار می‌کرد. وقتی منطقه دچار هرج و مرج شد، آنجا را ترک کرد. عالمی به نام ین ونشی در 70 کیلومتری غرب کسیان، معبدی ساخته بود تا تغییر فصل‌ها را مشاهده کند. ین ونشی از لائوتسه خواست که در آنجا دانش خود را ارائه دهد. مجموعه درس‌های او را دائودجینگ می‌خوانند. در شی جی آمده که لائوتسه بعد از نوشتن کار خود به سوی غرب رفته است.

براساس تحقیقات و بررسی‌های انجام شده، می‌توان ادعا کرد که لائوتسه وجود نداشته است، بلکه آن اثر نام خود را در زمانی یافته که نقل‌قول‌های شفاهی، باید مکتوب می‌شد و نامی می‌داشت. ظاهراً داستان‌هایی که در مورد لائوتسه تعریف می‌شود، بر اساس نیازهای آن دوره بوده تا روایت‌ها به لحاظ تاریخی ملموس و متعلق به یک مبحث شوند. در این داستان‌ها لائوتسه 160 یا حتی 200 سال عمر کرده و این عمر طولانی را به دلیل رسیدن به کمال در تائو به دست آورده است. لائوتسه در قرن دوم میلادی و در دوران حکومت خاندان هان، مبدل به خدای تائوئیسم شد. حتی در برخی مدارس تائوئیسم ادعا می‌شد که لائوتسه خود تائو بوده است. دائودجینگ، تنها اثر منسوب به لائوتسه، حدود 5000 حرف چینی قدیمی دارد. البته ترجمه‌های مختلفی از این اثر در دسترس است که هر یک با دیگری متفاوت و بیشتر عقاید خود مترجم بوده تا لائوتسه.

而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物