• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

  ناشناس

ناشناس

نقل قول روز:

"جرج برنارد شاو به یک روزنامه‌نگار جوان فرانسوی که به مناسبت نود و چهارمین سال تولدش به او تبریک گفت و حالش را پرسید گفت: «بچه‌جان، در سن من حال آدم خوب است یا آدم مرده است.»"

ناشناس, ; - -

Share on facebook

تحقیقات - ناشناس

تحقیقات

ناشناس, ; - -

"از دید لوئیز آگاسیز، دانشمند علوم طبیعی سوئیسی، یك مرد عالم یعنی كسی كه چیزهایی را می‌بیند كه دیگران نمی‌بینند. یكی از شاگردان او می‌نویسد: «یك كاسۀ فلزی با یك ماهی كوچك به من نشان داده شد. باید بدون اینكه با كسی در این مورد صحبت كنم یا مطالعه‌ای در این رابطه انجام دهم، آن را بررسی می‌كردم. آگاسیز به من گفت: "اگر فكر كردم كه كارتان تمام شده است، از شما سؤال خواهم كرد." پس از یك ساعت، احساس كردم كه چیزی برای كشف كردن در ماهی وجود ندارد. هیجان‌زده بودم كه گزارش خود را بنویسم، اما آگاسیز توجهی به من نكرد. متوجه شدم كه مرا زیر نظر دارد. تمركز كامل انجام دادم. بعد از صد ساعت، صد برابر آن چیزی را می‌دانستم كه در ابتدا متوجه شده بودم. فهمیدم كه چگونه فلس‌های ماهی منظم و به ردیف قرار دارند، چیزهای دیگری هم در مورد شكل و ترتیب قرار گرفتن دندان‌های ماهی متوجه شدم. به شدت مایل بودم كه مشاهدات خود را به استادم انتقال دهم، اما او فقط یك "روز بخیر" دوستانه می‌گفت و در غیر این صورت توجهی به من نداشت. روز هفتم از من پرسید كه چه می‌دانم. من هم ضمن اینكه او سیگار برگ خود را می‌كشید، گزارشم را ارائه دادم. بعد از اینكه گزارشم تمام شد، از جا برخواست و گفت: "كم بود." بعد هم رفت. بالاخره بعد از یك هفته كار طاقت‌فرسا، به نتایجی دست یافتم كه خودم را متعجب و او را راضی كرد.»"

"پس از موفقیت‌های متعدد روس‌ها در علم، ایالات متحده تحقیقات وسیعی را آغاز می‌كند. ورنر فون براون در این رابطه می‌گوید: «ما كمی تحقیقات اولیه انجام می‌دهیم.» یك سناتور می‌پرسد: «تحقیقات اولیه یعنی چه؟» فون براون جواب می‌دهد: «تحقیقات اولیه یعنی كاری را انجام دهم، بدون اینكه بدانم چه می‌كنم.»"

"صرفه‌جویی و تحقیقات، از دوران فريدریش كبیر هم با هم ارتباطی نداشتند. روزی فريدریش صرفه‌جو از یكی از پروفسورهای باسواد آكادمی علمی پرسید، چرا صدای ضربه زدن به یك گیلاس پر از شامپاین، بیشتر شبیه شیشۀ خالص است تا گیلاسی با شراب. پروفسور از طرف همكاران خود این جواب را به او داد: «جواب این معما فقط با یك آزمایش، امكان‌پذیر است. اما با توجه به شعار صرفه‌جویی، اعضای آكادمی توانایی انجام آن را ندارند!»"

1
تعداد در صفحه:
select
عنوان 1 تا 3 از 3
而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物