• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 ابو محمد مصلح بن عبدالله سعدی

ابو محمد مصلح بن عبدالله سعدی

نقل قول روز:

"سلسلۀ موی دوست حلقۀ دام بلاست / هر که در این حلقه نیست فارق از این ماجراست / گر بزنندم به تیغ، در نظرش بی‌دریغ / دیدن او یک نظر، صد چو منش خونبهاست / گر برود جان ما در طلب وصل دوست / حیف نباشد که دوست، دوستر از جان ماست"

سعدی, ابو محمد مصلح بن عبدالله; - شاعر و نویسندۀ ایرانی - 585 یا 606- 691 هجری شمسی - زندگینامه

Share on facebook

شکار - ناشناس

شکار

ناشناس, ; - -

"یك شكارچی تعریف می‌كرد: «یك مرتبه در پاییز گذشته، یك حیوان وحشی را تعقیب می‌كردم. وقت را فراموش كردم. هوا تاریك شد. راه را گم كردم. در یك باتلاق افتادم و فرو می‌رفتم. فریاد می‌زدم و كمك می‌خواست؛ هیچ‌كس صدایم را نمی‌شنید.» شنونده وحشت‌زده پرسید: «و چگونه از آنجا نجات یافتید؟» شكارچی جواب داد: «نجات نیافتم. خفه شدم.»"

"جنگلبان صبح زود به جنگل می‌رود تا شكار كند. روی شكم می‌افتد و شلیك می‌كند. بعد هم اسم این كار خود را محترمانه می‌گذارد."

"واضح و مبرهن است كه شكارچی باید طبیعت و جنگل را دوست بدارد. با این احوال باید در لحظۀ سرنوشت‌ساز، قاطع باشد و خوب شلیك كند. در غیر این‌صورت همان اتفاقی برایش می‌افتد كه برای یك مالك بزرگ افتاد. او و جنگلبان با هم به شكار رفته بودند. مالك شلیك كرد و از جنگلبان پرسید: «خورد؟» جنگلبان جواب داد: «عالیجناب بزرگی نمودند و اردك را مورد عفو قرار دادند!»"

"یك شكارچی نزدیك‌بین از شدت خودخواهی بدون عینك به شكار رفت. دو ساعت بعد بازگشت. دوستش پرسید: «مهمات لازم داری؟» شكارچی جواب داد: «نه یك سگ شكاری تازه لازم دارم!»"

"پادشاه به شكار می‌رود. چشم‌های او ضعیف هستند. یكی از همراهان او محض احتیاط تابلویی به پشت خود می‌زند و روی آن می‌نویسد:‌«من خرگوش نیستم.» پادشاه شلیك می‌كند. مردی كه تابلو به پشت خود نصب كرده است، صورت خود را از درد در هم می‌كشد. از پادشاه می پرسد: «عالیجناب تابلوی پشت مرا ندیدند؟» پادشاه دقیق‌تر به تابلو می‌نگرد و می‌گوید: «ببخشید، من "ن" اول نیستم را "ه" خواندم!»"

1
تعداد در صفحه:
select
عنوان 1 تا 5 از 5
而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物