• ما برای ارسال خبرنامه به ادرس پست الکترونیک شما نیاز داریم.
  • ما تضمین میکنیم که اطلاعات صندوق پستی شما به اشتراک گذاشته نمیشود.
  • شما میتوانید در هر زمان درخواست دریافت خبرنامه را لغو نمایید.

روز خود را با یک ایده خوب شروع کنید, خبر نامه ما با عنوان "نقل قول روز"

آدرس پست الکترونیک

  • الهام بخش
  • با انگیزه
  • لغو با یک کلیک
  • رایگان!

20 موضوع برگزیده روز:

 يوهان گاتفريد فون هردر

يوهان گاتفريد فون هردر

Johann Gottfried von Herder

نقل قول روز:

"كسی كه می‌خواهد روی درخت میوه ببیند، باید ریشۀ آن را تقویت كند."

هردر, يوهان گاتفريد فون; Johann Gottfried von Herder - اديب آلمانی - 1774-1803 - زندگینامه

Share on facebook

مساوات - ناشناس

مساوات

ناشناس, ; - -

"در سال 1745 اولین زن در آلمان درجۀ دكتری خود را در رشتۀ پزشكی به دست آورد. دوروتئا كریستینه لپورین،‌ در بیست و سه سالگی مقاله‌ای تحت عنوان "بررسی عواملی كه زنان را از تحصیل بازمی‌دارد" منتشر كرد."

"در جوانی در موزۀ آگوستین فرایبورگ یك فرش دیدم كه طرح آن فیلیس را نشان می‌داد كه روی فیلسوف پیر، ارسطو سوار شده است. پیرمرد ریشو روی چهار دست و پا راه می‌رفت و افساری در دهان داشت. این برای شاگردی كه در دبیرستان یاد می‌گیرد كه فیلسوفان یونانی قلۀ روح بشری هستند، درس بزرگی است. با این احوال باید اعتراف كنم كه آن زمان (و هنوز هم!) با دیدن فیلیس نوعی احساس رضایت به من دست داد؛ حتی ارسطوی عاشق و پیر هم از باری كه روی پشت داشت،‌ زیاد ناراضی به نظر نمی‌رسید. حتی اگر در آن وضعیت الگوی مناسبی از فلاسفه برای شاگردان دبیرستانی نبود. ناشران و كتابفروشان هم باید بپذیرند كه كتابی در مورد رابطۀ فیلیس و ارسطو بیشتر از تحلیل‌های جدید در مورد عقاید آن فیلسوف به فروش می‌رود. زندگی همین است و باید خوشحال باشیم كه چنین است."

"هر گونه سرزنش در رابطه با استثمار و تحقیر،‌ فقط با حركاتی خودخواهانه جواب داده می‌شود. زنانی مانند كریستینه دو پیسان از قرون وسطی ورق را برگرداندند. زن هم آفریدۀ خداوند است. آن هم در محلی مانند بهشت و از همان جنس،‌ یعنی گل. بعضی مردان حتی سعی در اثبات این نظریه كرده‌اند كه زنان، شاهكار خداوند هستند."

"زندگی با ما مردان زیاد مهربان نیست. وقتی به دنیا می‌آییم، به چه كسی تبریك می‌گویند و گل هدیه می‌دهند؟ مادر ما. وقتی ازدواج می‌كنیم، چه كسی هدایا را می‌گیرد و مورد توجه همه واقع می‌شود؟‌ همسر ما. وقتی می‌میریم، چه كسی بیمۀ عمر را می‌گیرد و زمستان‌ها را در مالوركا می گذراند؟ بیوۀ ما. پس زنان باید از چه بندی آزاد شوند؟"

"براساس آخرین آمار سازمان ملل متحد، زنان نیمی از جمعیت جهان را تشكیل می‌دهند. آنها یك سوم مشاغل را در اختیار دارند، ‌ولی دو سوم ساعات كاری متعلق به ایشان است. با این احوال جمعاً فقط یك دهم از درآمد جهان را دریافت می‌كنند و حتی یك در صد از ثروت جهان را دراختیار ندارند."

"چقدر زمانه عوض شده است. پسر من می‌خواهد، وارد ارتش شود تا در آنجا با دختران ملاقات كند."

1
تعداد در صفحه:
select
عنوان 1 تا 6 از 6
而燕窝就更不用说了,生来就拥有“美容基因”丰胸产品。燕窝中含有一种非常重要的多肽类激素——表皮生长因子,它能刺激多种细胞的分裂增殖丰胸食物,促进细胞分化,对受损皮肤进行快速修复,促进手术创口和创面的愈合,还能影响人体皮肤的细腻和老化丰胸方法,能启动衰老皮肤的细胞,使皮肤变得光滑而有弹性并因此被誉为“美容基因”酒酿蛋丰胸食物